Popietės metu vaikams pasakota apie knygnešius

Knygnešio diena Sedos bibliotekoje. Janinos KELERIENĖS nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filiale penktadienį vyko knygų pristatymo popietė „Kur paslėpta knyga?“, skirta Knygnešio dienai paminėti. Susirinkę į biblioteką vaikai ieškojo savo įdomiausios knygos, kalbėjo apie seniai skaitytas, tačiau atmintyje išlikusias knygas.
Bibliotekininkė Janina Kelerienė pristatė parodą „Drąsieji knygnešiai“, papasakojo apie knygnešio Jurgio Bielinio gyvenimą, jo nuveiktus darbus, supažindino su knygneše Barbora Šiuipyte-Beržanskiene, gimusia Žibikų kaime, kitais žymesniais lietuviškų knygų platintojais spaudos draudimo laikotarpiu.
Knygų pristatymas prasidėjo SAVOS knygos paieška. Vieni vaikai pasirinko seniau skaitytus kūrinius, kiti – naujausias bibliotekos knygas. Visi dalijosi mintimis, kaip tais senais laikais knygnešiai knygas galėjo paslėpti taip, kad niekas jų nerastų, kiek tam reikėjo sumanumo ir išradingumo. Štai vienas moksleivis prisiminė girdėtą pasakojimą, kaip knygnešys slėpė knygas krosnyje, kaip senelės mokė vaikus lietuviško rašto, slėpdamos knygas sijonuose.
Renginio pabaigoje vaikai papasakojo apie savo surastas įdomiausias knygas: vieniems patiko nuotykių ieškotojų pasakojimai, kitiems – senieji mitai, padavimai, sakmės.
Loreta MICKIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos filialo vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*