Prie Sedos piliakalnio pasodintas ąžuolynas

Gintauto GRIŠKĖNO nuotr.

Pasinaudoję proga, kad gegužės 1-oji – poilsio diena, sediškiai rinkosi prie Sedos piliakalnio sodinti ąžuolyno. Mintis apie ąžuolyną kirbėjo jau prieš porą metų – 100 ąžuoliukų Lietuvos šimtmečiui pažymėti. Deja, nepasisekė sutvarkyti žemės dokumentų. Šie metai Žemaitijai jubiliejiniai. Todėl aplink piliakalnį oš Žemaitijos ąžuolynas.

Apleistas piliakalnis atgis

Nuo pat ryto pėsti ar važiuoti, nešini kastuvais ir kibirais prie Sedos piliakalnio traukė žmonės. Seniai tas piliakalnis nebenaudojamas šventėms, vėjų nugairintas, nukasinėtas, nuartas. Ne vienas klausinėjo: kur toks Sedoje yra. Nors ne taip seniai, per Mindaugines, prie jo giedotas himnas…
Susirinko vos ne penkios dešimtys senų ir jaunų, anūkais ar vaikais vedinų žmonių. Kadangi sausra ir vėjas visiškai išdžiovino žemę, pasodintus ąžuoliukus reikėjo gausiai palaistyti. Vandeniu pasirūpino seniūnija, tokią pat talpą atvežė ir ūkininkas Algis Mockus.

Prisidėjo visi

Pasodinti 125 medeliai, dar vietos liko 60-čiai sodinukų. Sodinukai atsivežti iš medelyno prie Kauno. Medeliams pirkti savivaldybė skyrė 580 eurų, savo transportu ąžuoliukus parvežė Gintautas Griškėnas. Kuoliukus padarė A. Kvedaro medžio įmonė. Kitą dieną trūkstamu skaičiu medelių pasirūpins patys sodintojai, vakare bus užsodintas visas 50 arų.
Nežiūrint saulės ir stipraus vėjo, nuotaika buvo puiki. Talkoje dalyvavo parapijos klebonas Modestas Ramanauskas, seniūnė Audronė Dipševičienė, jos pavaduotoja Nijolė Jovaišienė, bendruomenės pirmininkė Vita Domarkienė.

Stebuklu kvepiantis ąžuolynas…

O kokia talka be patalkio? Laimutė Mažrimienė atvežė didžiausią puodą šiupinio… Onutė Kalinauskienė, dėl gipsuotos kojos negalėdama ateiti sodinti medelių, prikepė skaniausių obuolių ir pyragų.
Jeigu per tokią sausrą pasodinti ąžuoliukai prigis, bus stebuklu kvepiantis ąžuolynas. Sedos TAU žmonės pasiryžę eiti laistyti, kiek tik reikės.
Dabar iš tolo baltuoja kuoliukai, bet norisi tikėti, kad oš ąžuolynas. Ateinančioms kartoms. Gyvensiantiems po mūsų.

Jūratė MEDEIKYTĖ

2 Atsakymai į “Prie Sedos piliakalnio pasodintas ąžuolynas”

  1. puiku. parašė:

    Žemėje Sedos ąžuolai žaliuos.

  2. Rūta parašė:

    Šaunuoliai, kokia graži ir prasminga idėja įgyvendinta!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*