Saugios kaimynystės grupių vadovai: iniciatyva pasiteisino

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Saugios kaimynystės tinklas mūsų rajone gana platus – jau veikia per keturias dešimtis tokių grupių.

Daugiau nei pusė – mieste

Šiuo metu mūsų rajono savivaldybėje iš viso veikia 43 saugios kaimynystės grupės, 23 jų – Mažeikių mieste, 12 grupių sukūrė daugiabučių namų gyventojai, į kitas susibūrė atskirų miesto gatvelių žmonės.
Viekšniuose veikia 6 saugios kaimynystės grupės, trys susibūrė Židikuose. Kai kurios grupės jungia ir visą gyvenvietę – Žemalėje, Tulnikiuose, Buknaičiuose, Rubikuose, Voveriuose, Balėnuose ir Skuodiškėse.
Tiesa, pastaruoju metu iniciatyva atrodo šiek tiek priblėsusi – pernai buvo įkurta tik viena saugios kaimynystės grupė – Dingailių kaime, dar keturios bendruomenės teiravosi dėl tokios grupės įkūrimo. Užpernai rajone susikūrė trys saugios kaimynystės grupės.

Požiūris pamažu keičiasi

Prieš ketverius metus Skuodiškėse įkurtos saugios kaimynystės pirmininkas Alvydas Strigūnas įsitikinęs: dabar, kai pastebimas nemažas žmonių susipriešinimas, tokios grupės – sveikintinas dalykas.
„Vienu svarbiausių pliusų laikyčiau žmonių bendravimą. Vykstant bendruomenės susirinkimui, kaip grupės pirmininkas visada apžvelgiu situaciją, primenu pagrindinius bendravimo akcentus. Turime senyvo amžiaus žmonių, tad važiuojant per gyvenvietę galima skirti laiko ir pažiūrėti, ar jiems nereikia pagalbos. Aptariame ir kitus saugaus gyvenimo kaimynystėje principus“, – pasakojo grupės vadovas.
Pastaraisiais metais nusikaltimų gyvenvietėje nėra buvę. Grupės pirmininką džiugina tai, kad žmonės pagalvoja apie savo ir kaimynų saugumą – pastebėję nematytą automobilį, paklausia atvykusiųjų, kokiais tikslais jie čia apsilankę. A. Strigūno nuomone, budrumas ir atsargumas – sveikintinas dalykas.
Plačiau – antradienio laikraštyje.

One Reply to “Saugios kaimynystės grupių vadovai: iniciatyva pasiteisino”

  1. jo jo parašė:

    Kai policijos neber, reikia zmonems kazkakip gintis. Ar ne taip? Pilicija mieste vaziuoja apie 30 min, apie kaima tyliu. reikia ir ginkluotis patiems-sakemis, lopetomis ir pan. Ai nu dar reiktu ir gaisrininkus savo turetu-kiekviename kaime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*