- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Sedos bibliotekoje – Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai

Loretos MICKIENĖS nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filiale balandžio 25 ir 27 dienomis vyko renginiai, skirti Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei.
Balandžio 25 d. vyko teminis vakaras „Šildantis rašto žodis“, kuriame bibliotekos skaitytojai dalijosi mintimis apie įvairiausios formos rašto žodį, skirtingus literatūros žanrus: romaną, poeziją, periodinę spaudą. Bet kuri raštu pateikta informacija gali ne tik informuoti, bet ir paguosti, pralinksminti ar tiesiog sušildyti sielą.
Skaitytojai pasakojo, kaip negali užmigti be knygos skaitymo, dalijosi mintimis apie perskaitytas žinias periodinėje spaudoje, švelniais žodžiais tekančią poezijos mintį. Susirinkusiems vyresnioji bibliotekininkė papasakojo apie 17-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, kurios tema šiais metais „Tu esi biblioteka“. „Taigi, kiekvienas bibliotekos lankytojas, skaitytojas ar viešosios interneto prieigos vartotojas yra BIBLIOTEKA. Be kiekvieno iš Jūsų nebūtų ir mūsų!“ – sakė bibliotekininkė.
Balandžio 27 d. vyko teminis vakaras su Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos abiturientėmis ir dorinio ugdymo mokytoja Edita Kleinauskiene. Pedagogė pristatė moksleivėms renginio temą „Poezija. Ar tai romantika?“ Mokytoja Edita – Sedos literatų klubo „Varduva“ narė, dalyvaujanti ir Plungės literatų susitikimuose, pati kurianti eiles. Ji papasakojo apie poeziją, jos reikšmę skirtingų žmonių gyvenimuose, kūrybos poveikį žmogaus savijautai.
Gimnazistės dalijosi mintimis apie poeziją mokykloje, kur ją pastebi, apie romantinę nuotaiką, jaučiamą gamtoje, prie vandens telkinių, miškuose, parkuose. Mokytoja patarė moksleivėms atrasti savą kūrėją, tik joms suprantamą poezijos žodį, kuris gali ne tik pakelti nuotaiką, bet ir paguosti, o kartais verta ir pačioms pabandyti parašyti eilių.
Gimnazistės klausėsi Pauliaus Širvio poezijos, kompaktinėje plokštelėje įrašytų aktoriaus Andriaus Bialobžeskio skaitomų Vytauto Mačernio „Vizijų“, kalbėjo apie Janinos Degutytės, Salomės Nėries nuoširdų ir jautrų poetinį žodį. Renginio pabaigoje mokytoja ir vyresnioji bibliotekininkė palinkėjo abiturientėms sėkmės egzaminų sesijoje ir nepamiršti poezijos, kuri gali padėti sumažinti stresą ir įtampą šiuo nelengvu metu.
Renginius organizavo vyresnioji bibliotekininkė ir Sedos literatų klubo „Varduva“ narė, Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos dorinio ugdymo mokytoja E. Kleinauskienė.
Loreta MICKIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Sedos filialo vyresnioji bibliotekininkė