- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Sedos bibliotekoje – popietė „Metų knygos rinkimai 2017“

Loretos MICKIENĖS nuotr.

Sedos bibliotekoje antradienį vyko popietė „Metų knygos rinkimai 2017“. Renginyje dalyvavę vaikai bei jaunųjų bibliotekininkų būrelio nariai susipažino ir aptarė rinkimams nominuotas knygas.
Popietės pradžioje bibliotekininkė Janina Kelerienė pristatė šių metų rinkimuose dalyvaujančias knygas, jų autorius. Vaikai papasakojo ir apie kitus jų skaitytus lietuvių rašytojų kūrinius. Buvo pastebimas susidomėjimas Rebekos Unos knyga „Aš esu Tomas, seklys“. Berniukai sakė, kad jiems šią knygelę patiktų skaityti. Kitas knygas jau yra skaitę anksčiau: tai Ilonos Ežerinytės „Šunojaus diena“ bei Virgio Šidlausko „Ulfas ir stebuklinga barzda“. Mažiausias skaitytojas, kuris domėjosi tik knygelių paveikslėliais, įdėmiai apžvelgė Mariaus Marcinkevičiaus knygos „Voro koja“ iliustracijas. Jam labai patiko Elenos Launikonytės piešiniai, panašūs į animacinių filmukų personažus.
Popietės pabaigoje vaikai sėdo prie kompiuterių ir internetu balsavo už labiausiai patikusią knygą. Mūsų bibliotekos skaitytojų apklausų duomenimis, šiais metais jie išrinktų vaikų kategorijoje pristatomą Rebekos Unos knygą apie seklį Tomą.
Loreta MICKIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė