Sedos bibliotekoje – žemaičių tarmės tyrinėtojų viešnagė

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filiale vyko susitikimas su Klaipėdos universiteto docente Jūrate Lubiene bei šio universiteto studentėmis. Sedos bibliotekos darbuotojos mielai sutiko padėti viešnioms, tiriančioms žemaičių tarmę Sedoje.
Susitikimo pradžioje buvo pasiskirstyta į kelias grupes. Studentės apklausė žmones individualiai, o docentė kalbėjosi su grupele žmonių. Viena studentė kalbėjosi su respondente Jovita Kveiniene jos namuose Pagardės kaime, vadinamojoje Valiuškų sodyboje. Kitos dvi studentės klausinėjo buvusią Sedos Vytauto Mačernio gimnazijos bibliotekininkę Danutę Mickienę bei Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filialo darbuotoją Zitą Kudienę, kurios abi kilusios iš Ketūnų kaimo.
Su docente kalbėjosi kita grupelė respondentų: bibliotekininkės, kurių viena kilusi iš Kuršėnų, tačiau ilgą laiką gyvenanti Sedoje, o kita – nuo mažens gyvenanti Sedoje, bibliotekos lankytojai Elena Danutė Eičinienė (kilusi iš Renavo kaimo), Albertas Vilimas (visą gyvenimą gyvenantis Sedoje) bei Daiva Pilinkienė (kiekvieną vasarą atostogaujanti Sedoje).
Baigiantis susitikimui žemaičių tarmės tyrinėtojos apibendrino rezultatus ir liko labai patenkintos surinkta informacija, kuri bus panaudota knygoje apie žemaičių tarmę. Ši tarmė, pasak docentės Jūratės, yra labai unikali, nepanaši į jokias kitas tarmes ar kalbas.
Loreta MICKIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto vyresnioji bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*