Senas tvenkinys sediškius privertė tapti minų ekspertais

Šiame nedideliame vandens tvenkinyje slėpėsi pavojingi radiniai. Autoriaus nuotrauka

Septintą kartą per pusmetį į savo sklypą karius išminuotojus kviečiantys sediškiai juokauja, kad juos galima vadinti „metų bombonešiais“ – jų sodyboje jau rasta 13 minosvaidžio minų.

Sedoje Telšių gatvėje gyvenantys žmonės pasakojo: jų vargai prasidėjo praėjusiais metais, kai nusprendė išvalyti kieme esantį nedidelį tvenkinį. Dumblą tvenkinio dugno šeimininkai nutarė vežti į šalia esantį daržą.
„Pradėjus valyti tvenkinį, po kelių ekskavatoriaus kabinimų jo kauše pastebėjome įtartiną daiktą. Kiek vėliau pamatėme, kad tai minosvaidžio mina. Tada darbus nutraukėme, sulaukėme kariškių ir tuo viskas pasibaigė. Deja, tai buvo ne vienintelis radinys – tiek kasant, tiek vežant dumblą, vis rasdavome sprogmenų, vieną kartą aptikome net penkias minosvaidžio minas. Kiekvieną kartą darbus tekdavo nutraukti ir laukti kariškių“, – apie savo vargus pasakojo sodybos šeimininkai.
Sediškiai sakė jau patys beveik tapę minų ekspertais – daug ką jiems paaiškino kariai išminuotojai. Šie sakė, kad iš 13 nuo Antrojo pasaulinio karo laikų dumble gulėjusių radinių trys minos buvo vokiškos, o dešimt – rusiškų. Visos – 82 milimetrų kalibro.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*