***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Mažeikiškiai dalyvauja jaunimo pilietinės iniciatyvos projekte

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Pilietinės visuomenės institutas kartu su partneriais išrinko ir paskelbė 25 sėkmingiausias jaunimo pilietines iniciatyvas. Projekte „Kuriame Respubliką“ dalyvavo ir mažeikiškiai.


Dalyvavo penkios mokyklos

Projekte „Kuriame Respubliką“ dalyvavo 120 švietimo įstaigų iš 30-ies savivaldybių. Mažeikių rajonui atstovavo „Ventos“ progimnazija su projektu „Bendruomenės veiksmo klubas“, Senamiesčio pagrindinė mokykla su „Gėrio injekcijomis“, Sedos V. Mačernio gimnazija ir Pavasario pagrindinės mokyklos komanda, sprendusi mokinių užimtumo problemas, Politechnikos mokykla, įvairiomis iniciatyvomis skatinusi tolerantiškumą, mažinusi atskirtį tarp kartų. 
Visų penkių komandų veiklas koordinavo „Ventos“ progimnazijos direktorė Ramunė Badaukienė.


Mokiniai pajuto tikrąjį pilietiškumo „skonį“

Anot projekto „Kuriame Respubliką“ valdybos pirmininko ir eksperto Tado Langaičio, mokiniai ėmėsi itin įvairių iniciatyvų. Ekspertai mokinių sumanymus vertino pagal jų aktualumą ir patrauklumą visuomenei, komandų entuziazmą, gebėjimą plėtoti savo idėjas ir atrinko sėkmingiausias iniciatyvas: kaip išsaugoti emigravusių lietuvių ryšius su tėvyne; kaip mažinti korupcijos plitimą, išskyrė veiklas, kuriose stiprinamas kartų bendradarbiavimas, tarpusavio pagalba, supratimas, pagarba, atkreipė dėmesį į aplinkosaugos problemas, atliekų rūšiavimą, atsakingą vartojimą.
 „Respublikos kūrimas prasideda nuo mažų darbų. Šiuolaikinis jaunimas yra aktyvus ir kūrybingas, turi idėjų. Parodėme, kaip galima kurti ir keisti supančią aplinką, mokiniai pajuto tikrąjį pilietiškumo „skonį“, – sakė  projekto „Kuriame Respubliką“ ekspertas, interneto dienraščio „Bernardinai.lt“ vyriausiasis redaktorius dr. Andrius Navickas.


Iki kitų metų rugsėjo

Projektą „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“, kuris tęsis iki 2014-ųjų rugsėjo pabaigos, įgyvendina VšĮ Pilietinės visuomenės institutas kartu su partneriais: Ateitininkų federacija, Lietuvos švietimo centrų darbuotojų asociacija, VšĮ Pilietiškumo, demokratijos ir teisės programų centru, VšĮ „Mes Darom“. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas. 
Lijana POCEVIČIENĖ
„Ventos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja, projektuko vadovė 

One Reply to “***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Mažeikiškiai dalyvauja jaunimo pilietinės iniciatyvos projekte”

  1. agne parašė:

    A jus galit p. Badaukiene vaikus mokyt, o ne tuose projektuose dalyvaut? Kaip atsiradot toj ”Ventoj” (tada dar vid. m-kloj”,taip ir tesiasi tas ”prodzektu” maratonas. viena laime, ka su vaiku nusprendeme keist ta mokykla(kokia ten mokykla).jeigu vaikas nori mokytis,tai dabartinej ”Ventoj” to moksla sunkiai rasit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*