- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Plinkšiškiai šėlo prie Joninių laužo

Monikos KONTVAINIENĖS nuotr.

Plinkšių paplūdimyje vyko jau tradicija tapusi Joninių šventė. Nepabūgę lietaus susirinko nemažai plinkšiškių bei miestelio svečių.

Šventę pradėjo Krivis ir Saulės deivė. Pagal senovės tradicijas, ugnis Joninių naktį saugodavo nuo tamsos pabaisų, suteikdavo žalumynams gyvasties, todėl Saulės deivė, linkėdama kiekvienam atėjusiam: „Lai sudega ligos ir blogis, lai lydi sveikata ir gerovė“, uždegė aukurėlį. Tuo tarpu Rasa, nešina ąsočiu vandens, užgesino senąją ugnelę, taip nuplaudama visus mūsų rūpesčius ir vargus.

Monikos KONTVAINIENĖS nuotr.

Pasirodė Žemalės ir Plinkšių jaunieji talentai, kurie susirinkusiesiems skyrė populiarias dainas, Šerkšnėnų saviveiklininkai visus šventės dalyvius pralinksmino įvairių atlikėjų parodijomis. Moterų ansambliai „Svaja“ ir „Viltis“ dovanojo smagias liaudies daineles. Šerkšnėnų kultūros centro darbuotojai direktorė Violeta Bendė ir meno vadovas Gediminas Kontvainis Joninių šventės dalyvius džiugino smagiais duetais.
Be dainų, vyko įvairūs žaidimai, akcijos ir kitos pramogos. Kaip visada buvo apdovanoti Jonai ir Janinos, bet šiemet, kitaip nei įprastai, jiems įteikti ne ąžuolo vainikai, o vainikais puoštos skrybėlės.
Ir svarbiausias Joninių akcentas – Joninių laužas, kurį uždegė vienas iš apdovanotų Jonų. Nepabūgę lietaus ištvermingiausi ir linksmiausi šventės svečiai linksminosi gegužinėje kartu su Gediminu.
Monika KONTVAINIENĖ

Monikos KONTVAINIENĖS nuotr.