***SKAITYTOJO NAUJIENA*** Sediškiai vaikai savo rankomis kūrė knygą

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Sedos miesto filiale penktadienį paminėta Tarptautinė vaikiškos knygos diena.
Literatūrinėje valandėlėje dalyvavo Sedos darželio „Meškučių“ grupės vaikai su auklėtojomis Gražina Aušinskiene ir Danute Juškiene bei muzikos vadove Rasa Milieškiene. 

Balandžio pradžioje pažymime Tarptautinę vaikiškos knygos dieną, kuri švenčiama kartu su garsiausio pasaulyje pasakų kūrėjo Hanso Kristijano Anderseno gimtadieniu.
Mūsų bibliotekoje renginys prasidėjo vaikų muzikine programėle. Dainelės apie saulutę bei muzikos vadovės šviesūs palinkėjimai, kad kuo greičiau pas mus atkeliautų taip laukiama vasarėlė, džiugino ir vaikus, ir bibliotekininkes. Vėliau vyresn. bibliotekininkė Janina Kelerienė darželinukams papasakojo apie knygos atsiradimo kelią, ant ko buvo rašomos pirmosios knygos, kas buvo rašoma jose bei pirmosios lietuviškos knygos turinį. Vaikai įdėmiai klausėsi, o tada minė mįsles apie knygas.
Literatūrinės valandėlės pabaigoje vaikai patys darė knygą. Buvo išdalinti popieriaus lapai, kuriuose vaikai su auklėtojomis turėjo apibrėžti savo rankas, jas gražiai papuošti bei užsirašyti vardus. Knygos viršelis buvo pagamintas iš lakštinės klijuotos medienos medžiagos, kitaip vadinamos „faneros“. Pagrindinė šios knygos gaminimo proceso idėja buvo supažindinti vaikus, kaip knygos atsiranda ir koks tai sudėtingas darbas.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Kiekvienas savo paruoštu knygos puslapiu prisidėjome prie knygutės gimimo“, – sakė vyresn. bibliotekininkė J. Kelerienė. Tada visi lapai buvo surinkti ir surišti kartu su viršelio lapais. Vaikų kūrinys pavadintas „Išsaugoti tyrą jausmą knygai“. Tegul tas jausmas išlieka kuo ilgiau, nes kiekviena parašyta, išspausdinta ir išleista knyga yra vertinga, o ypač savo turiniu, iš kurio mes mokomės, sužinome naujos informacijos ar tiesiog skaitome todėl, kad jaučiame skaitymo malonumą.
Ši vaikų rankomis padaryta knyga palikta bibliotekoje, ji visada primins mūsų būsimiems skaitytojams, kokie jie buvo dar maži, kokios mažos buvo jų rankelės, kai kūrė knygą. O galbūt kada nors vienas iš jų parašys ir savo knygą…
Loreta Mickienė,
vyresn. bibliotekininkė

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*