Tarp laimėtojų – Užlieknės pagrindinė mokykla

Užlieknės mokykla iš viso pristatė 11 tūkstančių kilogramų kenksmingų atliekų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Užlieknės pagrindinė mokykla, dalyvavusi aplinkosauginėje akcijoje ir  surinkusi daugiausiai pavojingų atliekų Telšių apskrityje, pateko tarp trylikos šalies mokyklų, apdovanotų pažintinėmis kelionėmis.

Išrinkti geriausi apskrityje

Viešosios įstaigos „Problemų sprendimo centras“ direktorė Lijana Kanarskienė „Santarvę“ informavo, kad visą pavasarį šalies mokyklose vyko aplinkosauginė akcija „Mano miestelis be pavojingų atliekų“.  Akcijos organizatoriai: Gamintojų ir importuotojų asociacija, bendrovės „Atliekų tvarkymo centras“ ir „Problemų sprendimo centras“.
Akcijoje dalyvavo gausus moksleivių būrys – net 750 šalies mokyklų. Telšių apskrityje į akciją įsijungė 30 mokyklų, iš Mažeikių – 19.
Direktorė paaiškino, kad nugalėtojas kiekvienoje apskrityje buvo išaiškintas pagal surinktą elektros ir elektroninės įrangos atliekų bei panaudotų baterijų kiekį, tenkantį vienam mokiniui. Be to, buvo atsižvelgta į mokinių aktyvumą.
Pašnekovė pastebėjo, kad moksleiviai į šią akciją įtraukė ir savo tėvus, senelius, kaimynus: visus skatino atsikratyti nereikalingomis atliekomis. Moksleiviai dalijo savo pačių pagamintus lankstinukus apie atliekų tvarkymą, rūšiavimą, aplankė ne vieną kaimyną, klausinėdami, ar šie neturi atliekų.

Dovana – pažintinė ekskursija

Akcijos organizatorių duomenimis, Užlieknės mokykla iš viso pristatė 11 tūkstančių kilogramų kenksmingų atliekų.
Akcijoje dalyvavo apie 450 moksleivių, kiekvienas vidutiniškai vien baterijų atnešė apie 1,2 kilogramo. Pagal šį rodiklį užliekniškiai tarp trylikos atrinktų mokyklų yra treti.
Iš viso šalyje akcijos metu buvo surinkta daugiau nei 90 tonų elektros ir elektroninės įrangos atliekų ir daugiau nei 5 tūkstančiai kilogramų panaudotų baterijų.
Daugiausia atliekų surinkusios mokyklos laimėtojos vyks į aplinkosaugines ekskursijas. Jų metu moksleiviai aplankys UAB „EMP recycling“ atliekų perdirbimo gamyklą, kurios darbuotojai parodys ir papasakos, kaip perdirbami nebenaudojami kompiuteriai, televizoriai ir kita elektroninė įranga. Taip pat moksleiviai apsilankys gražiausiuose Lietuvos gamtos kampeliuose.
Užlieknės mokyklai bus surengta išvyka į Pagramančio regioninį parką.

One Reply to “Tarp laimėtojų – Užlieknės pagrindinė mokykla”

  1. Mazeikiske parašė:

    Saunuoliai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*