Tirkšliškiai ėmėsi sveikatingumo iniciatyvos

Mokyklos archyvo nuotr.

Tirkšlių vidurinė mokykla, nors ir nepriklauso sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui, įsijungė į nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga Mažeikiuose“.


Ruošėsi iš anksto 

Tirkšlių mokyklos mokiniai ir bendruomenė surengė daug renginių, stiprinančių bendruomenės narių sveikatą, formuojančių pozityvų požiūrį į fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, aktyvų poilsį, švarią aplinką, dvasinės ir fizinės sveikatos darną, bendravimą ir bendradarbiavimą mokykloje ir už jos ribų.
„Sveikatos bangai“ atsakingai ruošėsi mokiniai ir pedagogai. Mokiniai piešė ir rašė plakatus, puošė sporto ir aktų sales, ruošėsi  teatralizuotam renginiui“, – apie pasiruošimą sveikatingumo dienai pasakojo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Abrutienė.
Šventės išvakarėse pereinamąją vėliavą su logotipu „Sveika mokykla“ tirkšliškiams perdavė Užlieknės pagrindinės mokyklos pedagogai.


Užduotys improvizuotame laive

Kad mokykloje vyksta sveikatingumo šventė, žinojo visi Tirkšliai, nes renginys prasidėjo  iškilminga eisena miestelio gatvėmis. Pradinių klasių mokiniai žygiavo Tirkšlių darželio „Giliukas“ link. Darželyje svečius pasitiko patys mažiausi renginio dalyviai. Visi nuotaikingai nusiteikę, nešini balionais, plakatais, linkėdami sveikatos praeiviams, sugrįžo į Tirkšlių vidurinę mokyklą.
Sporto salėje vyko teatralizuotas renginys „Sveikatos mylia“. Pradinukus ir darželinukus pasitiko 7b klasės mokiniai – laivo įgulos nariai: kapitonai, mechanikai, techninės profilaktikos skyrius, laivo virėja, medikės ir netgi piratai. Atskirose stotelėse jie mažiesiems pateikė užduotis, priminė, kaip saugoti ir stiprinti savo sveikatą. Visi dalyviai  atliko fizines užduotis, šoko, dainavo, klausėsi patarimų ir gavo „Sveikatos mylios“ dalyvių pažymėjimus, padėkos raštus.


Dalyvavo viktorinoje

Mokyklos aktų salėje vyko užsiėmimai vyresniems – 8–10 klasių mokiniams. Viktoriną „Sveikatos lobiai“ vedė dvyliktokės Roma Ramanauskaitė ir Laima Narmontaitė, kurios privertė ne vieną rimtai pamąstyti. Pateikta galvosūkių, kryžiažodžių, užduočių apie sveiką gyvenseną. 
Mokinių žinias vertino direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Klemenienė, bibliotekininkė Sigita Kateivienė ir kūno kultūros mokytojas Renoldas Džiaugys. Nugalėtojais tapo 8b klasės mokiniai. Viktorinos dalyviams įteikti I–IV laipsnio sveikatos žinių diplomai.
Mokyklos vestibiulyje surengta mokinių plakatų paroda „Linkime sveikatos“.
Nemažai darbo rengiant šią šventę, be direktoriaus pavaduotojos D. Abrutienės, įdėjo ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Santa Vaičiuvienė.
Renginys finansuotas Mažeikių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*