Unikalių darbų galerija Viekšniuose gyvuoja 21-erius metus

Sniegina Chriščinavičienė galerijos įkūrėja ir paveikslų autorė. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Penktadienį, liepos 17 dieną, sukako 21 metai nuo paveikslų galerijos „Sniegenos giesmė akmenėliui“ atidarymo. Ta proga šioje galerijoje apsilankė būrelis svečių, kurie prisiminė šios ekspozicijos istoriją.
Ilgametė kultūros darbuotoja Birutė Švažienė, kuri 1999 m. pristatė galeriją visuomenei, pasidžiaugė, jog ji gyvuoja ir yra lankoma. Pasak viešnios, tai rodo, kad šios galerijos įsteigimas pasiteisino. Taip pat priminė, kad mes, viekšniškiai, 1999 metais buvome ne Mažeikių, o Akmenės rajono gyventojai. Galerijos pavadinimas „Sniegenos giesmė akmenėliui“ labai tiko prie Akmenės rajono pavadinimo.
Muziejininkė Danutė Končienė pasidžiaugė, kad Viekšniuose yra tokia vieta, kur eksponuojami unikalūs darbai, taip pat gražiu bendravimu su Viekšniuose esančiais muziejais. Ji pateikė minčių pamąstymui apie darbų išsaugojimą ateičiai.

Birutė Švažienė ilgametė kultūros darbuotoja. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Visuomenės veikėjas, Viekšnių seniūnaitis Klemas Inta pasidžiaugė, kad galerija „Sniegenos giesmė akmenėliui“ puošia ir Vytauto gatvę, ir Viekšnius, o viekšniškiai turi ką aplankyti, pamatyti.
Galerijoje yra 260 autorine netradicine technika sukurtų paveikslų. Minėjimo dieną šią galeriją papildė ir buvo pristatyti trijų kūrėjų įvairiomis progomis dovanoti darbai: tai kalvio-tautodailininko iš Naujosios Akmenės Simono Misevičiaus žvakidės; tapytojo, skulptoriaus, drožėjo akmeniškio tapybos darbai; viekšniškio Česlovo Pečetausko įvairūs meninės kalvystės darbai.
Savo kuriamų ir galerijoje eksponuojamų darbų prasmę įvardinčiau taip: žmonės šiuo metų laiku eina uogauti, greitai eis grybauti. O ką aš darau? Aš akmeniauju, žvyrauju, smėliauju, moliauju ir nei kiek nesuku sau galvos, kad iš viso šito negaliu išsivirti gardžios uogienės. Aš savo surinktas, išsikastas ir kitaip suieškotas žemės gėrybes, suteikdama joms mintį, įamžinu rėmuose. Taip smėlio trupinėlis, mažytis akmenėlis ar žvyro grumstelis tampa žmogaus sielos maitintoju.
Sniegina CHRIŠČINAVIČIENĖ
Paveikslų galerijos „Sniegenos giesmė akmenėliui“ įkūrėja ir savininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*