Viekšnių bažnyčioje – paroda apie ekspediciją į Sibirą

Parodoje – ne tik nuotraukos iš tolimojo Sibiro, bet ir misijos dalyvių
pasidalytos mintys apie pamatytus vaizdus, patirtus išgyvenimus.
Nuotr. iš Viekšnių kultūros centro archyvo

Viekšnių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje šiuo metu veikia paroda „Misija Sibiras 2017“. Ši nuotraukų paroda Viekšnių gimnazijos moksleiviams atiteko kaip prizas už aktyvų dalyvavimą su istorija susijusiuose projektuose.

Dalyvauja istoriniuose konkursuose

Viekšnių gimnazijos mokiniai drauge su istorijos mokytoja Vijola Liachoviene ir anksčiau gimnazijoje dirbusia istorijos mokytoja Elena Piekiene daug metų iš eilės dalyvavo ir tebedalyvauja įvairiuose projektuose, konkursuose, kurių tematika vienaip ar kitaip yra susijusi su istorija.
Vieną tokių projektų, pavadintą „Praeities stiprybė – dabarčiai“, ne vienus metus organizuoja Vilniaus universiteto Istorijos fakultetas. Jame nuolat dalyvauja ir viekšniškiai gimnazistai. Dalyviai – mokinių komandos pasitelkia tiriamuosius bei kūrybinius įgūdžius, stengiasi pažinti sudėtingus, įdomius bei įkvepiančius Lietuvos istorinius įvykius, juose dalyvavusias asmenybes bei jų įamžinimo būdus.
Viekšniškiai pagal galimybes dalyvauja ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame kraštotyros konkurse „Tautos dvasios beieškant“.
Gimnazijos mokiniai dalyvauja ir reguliariai tampa šių konkursų laimėtojais arba prizininkais.

Mokinių darbai ir sumanymai tęsiasi

Viekšnių gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Buzienė pasakojo, kad dalyvaudami minėtuose konkursuose mokiniai jau yra sukūrę ne vieną filmą, atlikę daugybę įdomių užduočių. Konkursams mokinių sukurtus filmus yra mačiusi ir didelė dalis gimnazijos bendruomenės narių.
Pasak pašnekovės, kalbant apie istorinius, kraštotyrinius mokiniams skirtus konkursus ar projektus, nuolat vyksta tęstinis darbas.
Pavaduotojos teigimu, Šv. Krikštytojo bažnyčioje eksponuojama paroda „Misija Sibiras 2017“ yra to tęstinio darbo rezultatas.
Prieš dvejus metus buvęs gimnazijos mokinių tarybos pirmininkas Tadas Juodgudis buvo sukūręs „Lietuvos šimtmečio repą“. Tuomet šis viekšniškio ir jo bendraamžių kūrinys buvo pakliuvęs į geriausių Lietuvos moksleivių sukurtų projektų dešimtuką. Viekšniškiai mokiniai ir mokytojai dalyvavo baigiamajame projekto „Praeities stiprybė – dabarčiai“ renginyje ir buvo apdovanoti už ilgametę patirtį, už pastangas dalyvaujant šiame projekte.

Paroda pirmiausia vyko mokykloje

Viena iš dovanų, kurią gavo gimnazistai, ir yra kilnojamoji paroda „Misija Sibiras 2017“.
Praėjusį rudenį buvo minimas Viekšnių gimnazijos gyvavimo šimtmečio jubiliejus. Jo metu paroda buvo eksponuojama gimnazijos fojė.
Buvo ieškoma tinkamos progos suvesti projektuose dalyvavusių mokinių rezultatus ir juos pristatyti mokyklos bendruomenei bei į ją atvykstantiems svečiams. Laimėta paroda yra vienas iš mokinių pasiektų rezultatų. Todėl ši paroda ir pradėta eksponuoti gimnazijos jubiliejaus proga.
„Mūsų vaikai patys nedalyvavo „Misijoje Sibiras“, bet jie laimėjo galimybę su ekspedicijos dalyvių nuveiktais darbais, su aplankytomis vietomis, mintimis susipažinti žvelgiant į nuotraukas. Žmonės, kurie lankosi gimnazijoje, kurie dalyvavo gimnazijos jubiliejaus šventėje, parodą jau pamatė. Dabar ji yra iškeliavusi į bažnyčią. Mes, kaip mokykla, visu gėriu, kurį turime, mielai dalijamės ir su Viekšnių miesto bendruomene“, – sakė A. Buzienė.

Kultūros darbuotojai buvo tarpininkais

Laikinai Viekšnių kultūros centro direktoriaus pareigas einanti Inga Gudavičienė sakė, kad centro darbuotojai, rengdami šią parodą bažnyčioje, pabuvo tarpininkais tarp bažnyčios ir gimnazijos.
„Pamanėme, kad ir žmonėms bus naudinga pamatyti, ir kad bažnyčia gali būti puikia erdve nuotraukoms eksponuoti“, – šyptelėjo pašnekovė.
Pasak jos, kol Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia buvo remontuojama, kultūros centro darbuotojai prie laikinųjų maldos namų buvo suorganizavę įvairių renginių. Remontui pasibaigus, ir teminiai renginiai įvairių švenčių proga persikėlė į Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią ar jos šventorių.
Pašnekovė pasidžiaugė sklandžiu bendradarbiavimu ir su klebonu Stasiu Toleikiu, kuris mielai priima kultūros centro darbuotojų sumanymus ir kuo galėdamas padeda, kad juos pavyktų įgyvendinti, ir su gimnazijos bendruomene.

Loreta BUTKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video