Viekšnių bibliotekoje – kūrybinis užsiėmimas

Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Viekšnių bibliotekoje nuo spalio 29 d. iki lapkričio 10 d. veikė paroda, skirta Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti. Bibliotekoje buvo eksponuojami Dr. A. Biržiškos sveikatos centro psichikos centro lankytojų darbai. Užsiėmimų vadovė – socialinė darbuotoja Alma Lileikienė.
Darbeliai padaryti įvairia technika. Ypač dėmesį patraukia dovanų maišeliai, sukurti iš ebru technika (tapyba ant vandens) puošto popieriaus. Ebru piešiniai unikalūs tuo, kad jie visada pavyksta, nėra vienodų darbų. Tai savotiška relaksacijos forma, galimybė išlaisvinti fantaziją. Daugybė dėžučių, padėkliukų puodeliams, rėmelių nuotraukoms, dėklų dokumentams džiugino bibliotekos lankytojus. Kiekvienas darbelis originalus, alsuojantis šiluma ir meile.
Penktadienį daugelio parodos darbelių autorius Vaclovas Beleckis savo kūrybinius sumanymus pademonstravo Viekšnių dienos centro vaikams. Edukacinis užsiėmimas „Antrinių žaliavų panaudojimo galimybės“ sulaukė didelio susidomėjimo. Tai, kas vieniems atrodo nereikalingos šiukšlės, V. Beleckiui – medžiagos įvairiems gaminiams. Iš spalvingų lankstinukų bei žurnalų, ledų pagaliukų jis kuria įvairius daiktus.
Darbų autorius mielai atsakinėjo į klausimus, pasakojo, kas ir iš ko pagaminta, kiek trunka šis procesas. Vaikai ir mokytojos kantriai mokėsi susukti iš reklaminių lankstinukų kuo dailesnes lazdeles savo darbeliams. Dirbant kilo daugybė minčių, ką būtų galima iš jų pasidaryti. Smagu, kad tausodami gamtą kiekvienas galime susikurti gražių dalykų.
Rasa VILKAITĖ, Ona PAČENGIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių filialo bibliotekininkės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*