Viekšnių bibliotekoje lankėsi rašytojas Arvydas Juozaitis

 

Susitikimas su Arvydu Juozaičiu Viekšnių bibliotekoje. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Viekšnių bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoju, filosofu, vienu iš Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio pradininkų, ne vienos dešimties knygų autoriumi Arvydu Juozaičiu.
Trumpai pristatytas, A. Juozaitis prisiminė apsilankymus Viekšniuose. Pirmą kartą čia buvo dar 1982 m., kai šiose apylinkėse dalyvavo lituanistinėje ekspedicijoje. O 1988 m. vasarą su „Roko maršo per Lietuvą“ dalyviais sugiedojo tautos himną prie Vytauto Didžiojo paminklo. Tada rankose laikoma trispalvė sugraudino ne tik rokerius, bet ir pro šalį ėjusius vietinius miestelio gyventojus.
Susitikime buvo pristatytos jo naujausios knygos. „Tėvynės tuštėjimo metas“, kurioje sudėtos esė – septyniolikos metų darbo rezultatas. Knygoje atsispindi Lietuvos valstybingumo zenitas ir jo nuosmukis, akcentuojamas iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės, suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. A. Juozaitis savo knygą susiejo su lietuvių literatūros klasika tapusiu Jono Avyžiaus romanu „Sodybų tuštėjimo metas“. Anais laikais iš sodybų žmonės išeidavo į Lietuvą, į pasaulį. Dabar iš kiekvienos šeimos yra svetur iškeliavusių žmonių.

Arvydas Juozaitis aplankė profesorių M. V. V Biržiškų memorialinę ekspoziciją. Nuotr. iš bibliotekos archyvo

Kita knyga, kuri buvo pristatyta skaitytojams – „Kraštai ir žmonės“. Knygoje, remiantis asmenine patirtimi, savitai pristatomos ne tik Europos šalys ir pateikiami 29 žmonių portretai. Autorius kalba apie šalis kaip žmones, o apie žmones – kaip apie šalis. Šią knygą A. Juozaitis padovanojo bibliotekai.
Susitikimo metu rašytojas pabrėžė lietuvių kalbos, kaip vienos seniausių Europos kalbų, svarbą ir išskirtinumą. Prisiminė knygnešius, kurių indėlis Lietuvos istorijai yra svarus, Motiejų Valančių, Simoną Daukantą, kurie turėtų būti svarbiausi pavyzdžiai šių dienų jaunimui. Kandidatas į prezidentus atsakė į klausytojų klausimus, išklausė Viekšnių seniūno Kornėlijaus Kryžiaus paaiškinimo apie viekšniškiams aktualią problemą dėl Ventos regioninio parko, urbanistinio draustinio ir Kultūros paveldo griežtų standartų, taikomų gyventojams.
Po susitikimo rašytojas aplankė atnaujintą profesorių M. V. V. Biržiškų memorialinę ekspoziciją.
Rasa VILKAITĖ, Ona PAČENGIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių filialo bibliotekininkės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*