Viekšnių bibliotekoje – Prancūzijos aromatai

Onos PAČENGIENĖS nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale Giedrė Gaižauskienė demonstravo savo pomėgį – natūralių kvepalų gaminimą. Ji pravedė edukacinį užsiėmimą „Natūralių kvepalų gamybos pradmenys“.
Kvepalų gamyba yra puikus ir užburiantis eksperimentas – tikra alchemija. Kvepalai gaminami iš eterinių aliejų, kurie skirstomi į keletą grupių. Kvepalams pasigaminti neužtenka vieno eterinio aliejaus, reikia suderinti kelis patinkančius kvapus. Daugumą natūralių aliejų lektorė įsigyja Prancūzijoje.
Susirinkusieji savo kelionę į kvapų pasaulį pradėjo nuo bazinių natų pasirinkimo – itin stiprių, intensyvių aromatų (santalmedis, vetiverija, pačiulis ir pan.), paliekančių esminį, ilgiausiai išliekantį kvepalų akcentą. Viduriniosios natos dar labiau užburia ir svaigina. Natūralūs kvapai turi teigiamą poveikį nuotaikai, odai ir bendrai organizmui. Pavyzdžiui, mėta šaldo ir ramina, vanilė ir cinamonas šildo ir atpalaiduoja, citrusai gaivina ir kelia nuotaiką. Viršutinės natos, lengviausios, staigiai sukuria pirmą įspūdį ir greitai išsisklaido (pvz., žalumynai, citrusiniai vaisiai). Taip kiekvienas edukacijos dalyvis susikūrė savo natų paletę. Kad uoslė neprarastų imlumo, lektorė duodavo pauostyti kavos ir dirbome toliau. Maišėme, pilstėme į buteliukus, skaičiavome lašiukus ir kūrėme savo individualius, originalius kvepalus. Tikras kvepalų aromatas atsiskleis tik po kelių savaičių – sukurtiems natūraliems kvepalams reikia subręsti.
Kvepalai – paskutinis įvaizdžio akordas, tai mūsų parašas, kuriuo pabrėžiame savo individualumą. Kvepalų kūrimo procesas yra galimybė pažinti save, suvokti priežastis, dėl kurių vieni kvapai mus traukia, o kitų negalime pakęsti. Dėkojame G. Gaižauskienei už pravertas duris į netikėtumų pilną, rodos, pažįstamą, bet kartu ir visiškai nepatirtą kvapų pasaulį.
Rasa VILKAITĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*