Viekšnių bibliotekoje – Senjorų dienos

Onos PAČENGIENĖS nuotr.

Praėjusią savaitę, nuo pirmadienio iki penktadienio, vyko akcija „Senjorų dienos internete 2019“. Teminės akcijos tikslas – skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, kritiškai vertinti informaciją, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.
Viekšnių bibliotekoje susirinkę senjorai kasdien stebėjo vis kitas vaizdo transliacijas. Smagioje kompanijoje susirinkę viekšniškiai sužinojo, kokia e. recepto nauda, kur ieškoti patikimos informacijos apie Lietuvoje registruotus ir kompensuojamus vaistus, kaip galima keliauti patogiai ir pigiai, kaip, pasitelkiant technologijas, planuojamos kelionės viešuoju transportu, nuosavu automobiliu ar lėktuvu, kaip rasti viešbučius, lankytinus objektus ar pramogas, kaip tvarkytis su savo pinigais moderniai bei saugiai, kaip bendrauti socialiniuose tinkluose. Labiausiai susirinkusiesiems patiko transliacija apie išmanųjį daržą, kurioje apie tai, kaip paruošti sodą žiemai, patarimais dalijosi Dr. Algirdas Amšiejus.
Prie kavos puodelio senjorai aptarė matytas transliacijas, diskutavo, pasakojo savas patirtis. Savo išmaniuosiuose įrenginiuose išbandė įgytas teorines žinias.
Žmonėms labai patiko, kad transliacijų moderatorius buvo žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas, kad savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalijosi žiniomis bei patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose.
Rasa VILKAITĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*