Viekšnių bibliotekos svečias – tarnybinis belgų aviganis

Tarnybinis šuo Grantas suteikė daug gerų emocijų bibliotekos lankytojams. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Penktadienį Viekšnių bibliotekoje vyko edukacinis užsiėmimas vaikams ir suaugusiems „Kolega – šuo“, skirtas Tarptautinei šuns dienai. Renginyje dalyvavo Mažeikių policijos komisariato veiklos skyriaus tyrėjas Saulius Žymantas su savo trejų metų augintiniu Grantu.
Tyrėjas papasakojo, kaip dviejų mėnesių belgų aviganis atkeliavo į Mažeikius iš Čekijos tarnybinių šunų veislyno, o jau po metų ir keturių mėnesių išlaikė tarnybiniams šunims privalomus egzaminus. Grantas patruliuoja gatvėse, seka pėdomis, ieško dingusių asmenų, daiktų ar paslėptų narkotikų. Pareigūnas su savo augintiniu 2017 m. vykusiose tarptautinėse policijos kinologų su tarnybiniais šunimis varžybose užėmė antrąją vietą. Grantas bibliotekos kiemelyje susirinkusiems šunų mylėtojams demonstravo savo sugebėjimus ir suteikė daug gerų emocijų. Ypač nuostabą sukėlė pievoje greitai surastas mažytis raktelis.

Grantas stebino žiūrovus. Nuotr. iš asmeninio archyvo

Renginyje dalyvavusi Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja – bendruomenės pareigūnė Audronė Jurdonaitė- Ostrauskienė priminė susirinkusiems saugaus elgesio taisykles prie vandens telkinių, važinėjant dviračiais, riedučiais.
Bibliotekoje lankytojai galėjo susipažinti su knygomis apie šunis.
Rasa VILKAITĖ,
Ona PAČENGIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Viekšnių miesto filialo bibliotekininkės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*