Viekšnių gimnazija – aplinkosaugos projekto nugalėtoja

Į gimnaziją atkeliavo pagrindinio laimėtojo prizas – šaldytuvas. Nuotrauka iš gimnazijos archyvo

Lietuvos švietimo įstaigose pirmą kartą vykusio aplinkosaugos projekto „Mes rūšiuojam“

pagrindiniais laimėtojais tapo Mažeikių rajono Viekšnių gimnazija bei Vilniaus Filaretų pradinė mokykla. Nugalėtojams atiteko nemažai prizų.


Surinko daugiausiai elektronikos atliekų

Organizatorių duomenimis, visos akcijos metu buvo surinkta 280 tonų elektronikos atliekų bei 10 tonų baterijų. 
Viekšnių gimnazija surinko daugiausiai elektronikos atliekų – 4811 kg, Filaretų pradinė mokykla  daugiausiai baterijų – 157 kg.
Viekšnių gimnazijai, be prizų už surinktą atliekų kiekį, atiteko bendrovės „Ogmina“ dovanojamas šaldytuvas „Atlant“, o Filaretų pradinė mokykla džiaugiasi bendrovės „Kalba.lt“ įsteigtu prizu – televizoriumi, CD leistuvu bei užsienio kalbų mokomąja medžiaga elektroninėje laikmenoje.


Įsijungė ir vaikai, ir tėveliai

Viekšnių gimnazijos dalyvavimą projekte kuruojanti gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Vida Puškoriutė „Santarvei“ teigė, kad toks rezultatas – visos gimnazijos bendruomenės, mokinių ir jų tėvelių nuopelnas. Kiek pasyvesnės liko tik dvi klasės. 
Ypač ji gyrė mažiausiuosius projekto dalyvius, dabar jau ketvirtokus, ir jų auklėtoją Birutę Vėlavičienę, kuriai pavyko į jį įtraukti auklėtinių tėvelius. Šios klasės indėlis didžiausias – 1270 kilogramų, arba ketvirtadalis viso gimnazijos surinkto kiekio.
„Tėveliai buvo labai aktyvūs. Patys surinkdavo ir atveždavo nebenaudojamus televizorius, skalbykles, monitorius, buitinę techniką“, – gyrė juos direktoriaus pavaduotoja V. Puškoriutė. Antroji vieta atiteko tada dar trečios klasės gimnazistams (auklėtoja Sigutė Vaišnienė), trečioji – septintai klasei (auklėtoja Inesa Girčienė).


Projekto dalyviams – papildomi prizai 

Už surinktas atliekas visų dalyvavusių švietimo įstaigų moksleiviams skirta prizų daugiau kaip už 100 tūkst. litų – kiekviena įstaiga pagal poreikius ir sukauptus taškus galėjo išsirinkti sporto reikmenų, knygų, stalo žaidimų, apsilankymų kino teatruose ar pažintinių kelionių. 
Viekšnių gimnazija, susumavus taškus, „užsidirbo“ pusantro tūkstančio litų ir už juos internetinėse parduotuvėse pirkosi prizus. Vyriausi nugalėtojai pasirinko apsilankymą Šiaulių kino teatre, mažesnieji įsigijo žaidimų, kamuolių.
Po krepšinio, tinklinio ir futbolo kamuolį buvo nupirkta ir mokyklai.
„Mokyklos finansiškai sunkiai verčiasi, tik dalyvaudami įvairiuose projektuose galime pritraukti paramos“, – džiaugėsi laimėjimais direktoriaus pavaduotoja V. Puškoriutė.
Pašnekovė teigė, kad, ko gero, ir šiemet dalyvaus projekte „Mes rūšiuojam“.


Kelia pavojų gamtai ir sveikatai  

Projektą „Mes rūšiuojam“ Gamintojų ir importuotojų asociacija (GIA) organizavo kartu su VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija“ bei bendrove „Atliekų tvarkymo centras“.  Kaip skelbiama, projekto tikslas – apsaugoti aplinką, nes elektronikos atliekos negali patekti į bendrus buitinių atliekų sąvartynus, todėl jų negalima mesti į buitinių šiukšlių konteinerius. 
Elektronikos atliekų taip pat negalima ardyti patiems ar leisti tai daryti neturintiems specialių leidimų, nes atliekose gali būti pavojingų medžiagų, kurios padarytų žalą žmogaus sveikatai ir aplinkai.
Aplinkosaugininkų teigimu, panaudotos baterijos, kartu su buities atliekomis patekusios į sąvartynus, daro dvigubą žalą gamtai: gruntas užteršiamas pavojingomis atliekomis, o baterijose esančios medžiagos nepanaudojamos kaip antrinės žaliavos.

One Reply to “Viekšnių gimnazija – aplinkosaugos projekto nugalėtoja”

  1. Dalija parašė:

    Šaunuoliai mano kraštiečiai.Tik žemaičiai savo užsispyrimu gali daug pasiekti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*