- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Viekšnių gimnazijos trečiokams pristatyta knyga „Žinių versmė“

Snieginos CHRIŠČINAVIČIENĖS nuotr.

Pirmadienį Viekšnių gimnazijos 3a klasės moksleiviai ir jų mokytoja Birutė Vėlavičienė buvo pakviesti į Mažeikių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filialą.
Vaikai į biblioteką atėjo ne tuščiomis. Jie atsinešė didelį voką, kuriame buvo 14 jų pačių sukurtų laiškų paukšteliams. Jų pavadinimai – patys įvairiausi: „Sveiki, mieli paukšteliai“, „Labas, paukšteliai“, „Labas, mieli paukšteliai“, „Labas, margi paukšteliai“ ir kt.
Bibliotekininkė moksleiviams pristatė knygą „Žinių versmė“, kurioje pateikti klausimai ir atsakymai apie visatą, žemės planetą, vandenynus, klimatą, gamtos mokslus ir technologijas, išradimus, žmogaus kūną, vabalus, paukščius, žinduolius ir t. t.
Vėliau pereita prie naujai gautų knygų apžvalgos, kurių bibliotekoje gausu. Tai – knygų serija „Eksperimentai kiekvienai dienai“, kurią sudaro 4 eksperimentų knygos: Pavasaris, Vasara, Ruduo, Žiema. Knygose pateikta įdomių žinių apie reiškinius, susijusius su gamtos mokslais.
Kita įdomi knyga – Vydo Asto „Sukilimas“, kurią perskaitę moksleiviai sužinos, kaip lietuviai kovėsi už Tėvynės laisvę. Ne mažiau moksleivius domino Žemaitiu kalbuos skaitėniū knygelė vakams „Cirulielis“. Ji labai naudinga norintiems pradėti teisingai skaityti ir rašyti žemaitiškai.

Birutės VĖLAVIČIENĖS nuotr.

Tiek knygos „Žinių versmė“ pristatymas, tiek susipažinimas su kitomis bibliotekoje esančiomis knygomis buvo prasmingas ir naudingas. Moksleiviai sužinojo, kur ieškoti informacijos ir įdomių knygų, kurių skaitymas – ne tik puikus laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir galimybė įgyti naujų žinių.
Kovo 27-oji – Tarptautinė teatro diena. Šia proga viena iš klasės mergaičių atėjo apsirengusi Raudonkepuraite ir bibliotekininkes pasveikinimo su artėjančiomis šv. Velykomis.
Sniegina CHRIŠČINAVIČIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filialo bibliotekininkė
Nuotraukos Birutės VĖLAVIČIENĖs ir Snieginos CHRIŠČINAVIČIENĖS

Birutės VĖLAVIČIENĖS nuotr.