Viekšnių molio šventėje – amatininkų darbai ir linksmos pramogos

Jau beveik ketvirtį amžiaus metus dirbinius kuriančio Auriaus Bružo dukra pagelbėja ir dirbtuvėse, ir per šventes... Autorės nuotr.

„Dalyvauju jau ne pirmą kartą“, „Man čia labai patinka“, – tokie atsiliepimai lydėjo devintą kartą Viekšniuose vykusią „Molio šventę“.
Į renginį suvažiavę amatininkai prekiavo molio dirbiniais, iš medžio drožinėtais indais, vaistažolėmis, paveikslais, mezginiais.
Šventės svečiams organizatoriai surengė įvairių pramogų.

Viekšniuose vykusioje šventėje molis vertinamas neatsitiktinai. Šis miestelis nuo seno garsėjo giliomis molio apdirbimo bei keramikos dirbinių tradicijomis.
Pasak vieno iš šventės organizatorių Vitalijaus Baltučio, Viekšnius netgi galima vadinti Lietuvos molio sostine. „Tai savotiška molio minkymo bei keramikos dirbinių Meka“, – teigė jis.
Tautodailininkas ir pedagogas pabrėžė, jog ir šiandien be galo svarbu nepamiršti istorinių miestelio šaknų bei toliau jį garsinti molio dirbiniais,  ko ir siekiama jau devintą kartą vykstančioje šventėje.
Regis, jog molio lipdymas viekšniškiams – kur kas daugiau, nei įprastas miestelyje paplitęs amatas. Daugelis šventėje dalyvavusių amatininkų sutartinai teigė, jog savo gyvenimą sunkiai įsivaizduotų be molio minkymo, lipdymo ir kitų, su molio apdirbimu susijusių malonumų. Juk šia veikla užsiiminėjo ne tik jų tėvai, tačiau ir seneliai. Norėdami išlaikyti šeimos tradicijas šio amato viekšniškiai stengiasi išmokyti ir savo vaikus bei anūkus.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Agnė MAČIULYTĖ

3 Atsakymai į “Viekšnių molio šventėje – amatininkų darbai ir linksmos pramogos”

 1. mokesčių mokėtojas parašė:

  VMI prašom pagrįsti savo sentencija. Akivaizdu , kad mergaitė pati viena neatsinešė šių gaminių ( jei ji stovėtų šalia automobilio dar nereiškia , kad ji jį vairavo)ir jų pati nepagamino nes ne vaiko rankoms toks sunkus darbas. Tai jei jau rodote savo išmanymą įstatymų tai gal iki galo? negi vaikas atvykęs su savo tėvais negali jų išleisti trumpam ir tuo tarpu klientams parduoti, kur parašyta , kad tokiu atveju ji turi turėt leidimą ar dar kažkokia nesamonę?? nedarykit gėdos su savo žinojimu geriau sukurkit įstatymus tokius, kad neišsilakstytu paskutiniai lietuviai.
  Tokie komentarai kaip jūsų , jau parodo , kad veltui mokesčių mokėtojų duona valgot , teks pasidomėti ir ramiai šito nepalikti.

 2. VMI parašė:

  Prekybai rankdarbiais būtinas individualios veiklos pažymėjimas arba verslo liudijimas. Neatrodo, kad mergaitė, prekiaujanti molinukais, jį turėtų.

 3. Nusivylusi parašė:

  Kažko nyki šventė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*