Viekšniuose – renginių gausi savaitė

Nuotraukoje – poezijos vakaro dalyviai, skaitę savo kūrybą. Nuotr. iš Viekšnių kultūros centro archyvo

Pirmosios liepos savaitės vakarai Viekšniuose skirti kultūrai. Trečius metus iš eilės vis kitose šio miesto viešosiose erdvėse organizuojami ciklo „Viekšnių kultūros vakarai“ renginiai.

Prasidėjo poezijos vakaru

Šią savaitę kultūros mėgėjai turėjo galimybę klausytis poezijos, žiūrėti spektaklius, filmus, klausytis koncertų, dalyvauti šeimų šventėje Juodeikių pušyne.
„Viekšnių kultūros vakarų“ renginių ciklas prasidėjo pirmadienio vakarą. Prie senojo Viekšnių malūno, ant Ventos upės kranto vyko poezijos vakaras „Žodžiai, kvepiantys liepų medumi“.
Jame savo kūrybą skaitė šeši poeziją ir prozą kuriantys autoriai iš Mažeikių, Viekšnių, Plungės, Joniškio rajono, Kauno. Renginyje skambėjo svečių iš Naujosios Akmenės – vokalinio ansamblio ir dueto „Broliai“ dainos.
Antradienio vakarą Vaistinės muziejaus kiemelyje surengtas teatro vakaras. Jo metu teatrinius draminius vaizdelius susirinkusiesiems parodė Skuodo kultūros centro Žemaičių teatro ir Laižuvos kultūros centro aktoriai.

Nuo diskotekos iki filmų peržiūros

Trečiadienio vakaras buvo skirtas jaunimui. Viekšnių vasaros estradoje koncertavo grupė „Pop du“, o diskoteką jaunimui vedė mažeikiškis radijo stoties „M-1“ didžėjus Tomas Jazdauskas – sceninis jo slapyvardis – Tomas Jaz.
Ketvirtadienį Juodeikių pušyne surengta Šeimų šventė.

Švečių iš Naujosios Akmenės pasirodymas. Nuotr. iš Viekšnių kultūros centro archyvo

Penktadienio popietę prie Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios bus atidengta Lietuvos savanoriams skirta atminimo lenta, o vėliau Viekšnių kultūros centro salelėje vyks trijų filmų peržiūros.
Valstybės dienos vakarą viekšniškiai vėl rinksis į miesto lauko estradą. Čia koncertuos kapela „Virventa“ ir šokių kolektyvas iš Naujosios Akmenės. 21 valandą bus giedama Tautiška giesmė. Vėliau pasirodys atlikėjas Carol iš Kauno.

Renginys pamažu užaugo

Viekšnių kultūros centro direktorė Birutė Švažienė sakė, kad idėja kasmet liepos pradžioje surengti „Viekšnių kultūros vakarus“ išsirutuliojo palaipsniui. Iš pradžių kasmet Liepos 6-osios vakarą jie rinkdavosi drauge giedoti himno. Paskui kilo mintis, kad dieną prieš tai visai smagu būtų surengti kino po atviru dangumi seansą.
Dar po metų pradėta galvoti, kodėl liepos pradžioje kas vakarą – visą savaitę nesuorganizavus įvairių kultūros renginių.
„Tad pastaruosius trejus metus kasmet darome ir kažką panašaus, ir kažką naujo. Pernai buvo amatų vakaras. Šiemet jo nedarėme, nes per Jonines Viekšniuose buvo amatai demonstruojami. Vietoj amatų vakaro buvo teatro vakaras“, – pasakojo pašnekovė.

Programa – ir jauniems, ir vyresniems

Viekšniai neturi didelės, erdvios kultūros centro salės. Tad jei vieną ar kitą renginį sugadinti grasina prastas oras, renginiai perkeliami į Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus salę. Tačiau šiemet pirmųjų dviejų vakarų neteko perkelti į uždarą patalpą, jie, kaip ir planuota, įvyko po atviru dangumi.
„Rašome projektą renginių ciklo „Viekšnių kultūros vakarai“ finansavimui. Ilgai deramės su filmus platinančiomis kompanijomis dėl galimybės parodyti įvairius filmus. Laviruojame: ir kad tai būtų įdomūs filmai, ir kad nekainuotų labai brangiai. Dėliodami renginių programas orientuojamės į įvairaus amžiaus žmones – vaikus, jaunimą, suaugusiuosius“, – „Santarvei“ sakė B. Švažienė. Renginių ciklo organizatoriai patenkinti, kad „Viekšnių kultūros vakarai“ sulaukia vis daugiau ne tik vietinių gyventojų dėmesio, bet ir svečių iš Naujosios Akmenės, Mažeikių, kitų miestų ir kaimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video