Viekšniuose – vis daugiau kalvio sukurtų grožybių

Kalvio Česlovo Pečetausko kurti paukšteliai nutūpė Viekšniuose. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Viekšniškių ir miesto svečių akys jau kurį laiką krypsta į kalvio Česlovo Pečetausko sukurtus ir į miesto aplinką įkomponuotus meninius akcentus.

Vasaros pradžioje Viekšnių viešąsias erdves papuošė ant jose esančių akmenų „nutūpę“ vienuolika metalinių paukščių. Neseniai miestą papuošė ir dar vienas kalvio kūrinys – „Violančelė“.
Daugiau nei dvejų metrų aukščio skulptūros ir metalinių paukščių autorius – Krašto kultūros premijos laureato, kalvių kalvio, o ir Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriuje kalvystę dėstančio mokytojo Č. Pečetausko darbai.
Viekšnių bendruomenės pirmininkė Genovaitė Čiūžienė, kalbinama apie kalvį, jo darbus bei iniciatyvas, negailėjo gerų žodžių.
„Esu pati asmeniškai sužavėta Česlovu ir kaip žmogumi, ir kaip menininku. Jis yra ne vieno renginio mecenatas. O ir iš aplinkinių girdžiu tik pačius geriausius atsiliepimus apie jo darbus. Kartais kyla klausimas: kaip jam užtenka laiko tiems visiems darbams. Viekšniams toks žmogus iš tiesų yra dovana“, – mintimis pasidalijo pašnekovė.

Česlovo Pečetausko „Violančelė“. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

4 Atsakymai į “Viekšniuose – vis daugiau kalvio sukurtų grožybių”

 1. Žinia to parašė:

  Oho, tad baisia seima turi.jei tiesa, ka parasete,
  tai geda jei vaikai tokie ir tt,zemas lygis.tikekimes tai tik perdeti pletkai

 2. Žinia parašė:

  Nors šeima jo visai nevertina… Dar seniai dukra sakydavo, kad jis nedera su mama, kaip iš kito pasaulio… o štai kur tikrasis žmogus – kuris kuria, o ne pinigo vaikosi

 3. Taip parašė:

  gali dziaugtis Vieksniai graziais meno kuriniais. Reiketu ir Mazeikiams pasimokyti… dabar primete kiciniu ale skulpturu kurioms jokios ismones nereikia. Geda turetu buti atsakingiems valdininkams uz mieste pametytus tokius sedavrus. Ar cia as tik nesugebu izvelgti meno…

 4. Gitana parašė:

  Geras zmogus,puosia savo miesteli.nors viena kalvi vieksniai turi kuris ziuri placiau savo kiemo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video