Vietos saviveiklininkų sezonas prasidėjo

Laižuvos kaimo kapela „Kikilis“ yra kviečiama koncertuoti ir kitur. Nuotr. iš Laižuvos kultūros centro archyvo

Atvelykio savaitgalį Laižuvoje vyko kapelų šventė „Duokime garo Laižuvoj!“. Toks renginys organizuotas pirmą kartą, tačiau tikimasi, kad tai gali tapti tradicija.

Pirmą kartą

Laižuvos kultūros centro direktorė Laima Virkutienė „Santarvei“ pasakojo, kad Atvelykio šventę įprasta buvo rengti kasmet. Tačiau ji buvo skirta labiau vaikų pramogoms.
Tą dieną organizuoti ir kapelų šventę pasiūlė meno vadovas Aurelijus Barauskis.
„Tokia šventė patiko ir atlikėjams, ir žiūrovams. Gali būti, kad kapelų šventė Laižuvoje taps tradicine“, – teigė direktorė.
Iki šiol kapelų muzikos laižuviškiai galėdavo pasiklausyti per kasmet liepos mėnesį vykstančią šventę „Oninių polka“.

Sulaukta svečių

Šventėje žiūrovai išgirdo įvairių kapelų muzikos. Jiems koncertavo „saviškiai“ – Laižuvos kultūros centro kapela „Kikilis“ bei Šerkšnėnų kultūros centro Žemalės kultūros namų stilizuota kaimo kapela „Šerkšnė“.
Sulaukta kolektyvų ir iš kitur. Atvyko Papilės (Akmenės r.) kultūros namų kapela „Liepa“, Ventos kultūros namų kapela „Papievis“, Žemaičių Kalvarijos kultūros centro kapela „Sosieda“, Kupiškio rajono Alizavos padalinio stilizuotos muzikos kapela „Brigadėla“.

Tikslas – gerai praleistas laikas

Paklausus apie nugalėtojus, Laižuvos kultūros centro direktorė L. Virkutienė paaiškino, kad tai nebuvo kapelų varžytuvės.
„Tai buvo draugiška šventė, be nugalėtojų ir pralaimėjusiųjų. Klausėmės šaunių kapelų, sukomės šokio sūkury, smagiai visi kartu praleidome laiką. Toks ir buvo šventės tikslas“, – reziumavo pašnekovė.
Netrūko pramogų nei suaugusiems, nei vaikams: pastarieji piešė, rideno margučius, žaidė žaidimus. Gražiausiu pripažintas aštuonmetės Akvilės Luinytės sukurtas margutis.
Šventėje buvo galima įsigyti ir įvairių rankdarbių, aksesuarų, žaislų ir kt.

Sezonas prasidėjo

Laižuvos kultūros centro direktorė L. Virkutienė pastebėjo, kad su pavasariu prasidėjo ir vietos saviveiklininkų sezonas. Jie dalyvauja ne tik vietos renginiuose, bet yra kviečiami ir kitur.
Ne taip seniai kultūros centro kapela „Kikilis“ koncertavo Jurginių šventėje Papilėje, balandžio mėnesio paskutinį savaitgalį Laižuvos teatro mėgėjų kolektyvas ir Purvėnų humoro grupė „Tarkos“ su humoristiniais spektakliais pasirodė Ylakių miestelio (Skuodo r.) ir Sablauskių kaimo (Akmenės r.) gyventojams. Šaunūs aktoriai buvo puikiai įvertinti žiūrovų.
Kultūros centro vadovė L. Virkutienė dėkojo kolektyvų nariams, dovanojantiems kitiems puikią nuotaiką, sugebantiems kitus užkrėsti juoko virusu: Dainai Gustienei, Rimučiui Erminui, Artūrui Černiauskui, Kristinai Grybauskienei, Albinai Ungeitienei, Estutei Norkienei, Jovitai Pranckevičienei, Daivai Bruklienei.
„Jie negaili savo brangaus laiko, stengiasi paįvairinti kitų laisvalaikį, atitraukti juos nuo rūpesčių“, – savo pagalbininkais džiaugėsi pašnekovė.

Koncertas skirtas mamoms

Šiandien (gegužės 3 d.) laižuviškiai kviečiami į šventinį koncertą „Tau, mama“.
Posmais, dainomis, melodijomis mamas sveikins Auksūdžio vaikų studija „Šypsena“, Purvėnų moterų duetas „Svaja“, Laižuvos senjorų ansamblis „Laižuvos širdis“, Auksūdžio senjorų ansamblis „Auksinė obelis“, Mažeikių muzikos mokyklos Auksūdžio skyriaus mokiniai.
Laižuvos teatro mėgėjų kolektyvas pristatys vieno veiksmo komediją „Valanda prieš vestuves“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*