Voverių bendruomenė prisijungs prie iniciatyvos „Saugi kaimynystė“

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Saugi kaimynystė“ – tai iniciatyva, kurios tikslas – dalintis patirtimi, patarimais, skatinti kaimyniškus santykius ir taip didinti saugumą daugiabučiuose namuose, jų kiemuose ar kitose gyventojų privačiose valdose. Mažeikiuose pirma „Saugios kaimynystė“ grupė įkurta 2006 m., tačiau prevencinis darbas prasidėjo nuo 2000 m. Vykdant šią iniciatyvą, kaimynai susipažįsta vienas su kitu, apsikeičia telefono numeriais, kad, esant reikalui, galėtų lengvai vienas kitą surasti. Pagrindinis saugios kaimynystės įkūrimo tikslas – skatinti namo gyventojus, kaimynus nebūti abejingais, kreiptis į policiją pamačius nusikaltimą ar kitą teisės pažeidimą, pasirūpinti, kad jaunimas gyvenamojoje teritorijoje turėtų kuo užsiimti. Siekiama, kad patys gyventojai būtų suinteresuoti savo gyvenamosios aplinkos saugumu.
Tad vis daugiau gyventojų kreipiasi į Mažeikių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnę, domisi policijos vykdoma programa „Saugi kaimynystė“. Šiuo metu Mažeikių rajone jau įsteigtos 39 grupės.
Antradienį Mažeikių rajono Tirkšlių seniūnijoje vyko susitikimas su Voverių kaimo bendruomene dėl „Saugios kaimynystės“ grupės steigimo. Susitikime dalyvavo Tirkšlių seniūnas Juozas Kungys, Mažeikių rajono policijos komisariato Veikos skyriaus bendruomenės pareigūnė, kuri gyventojus supažindino su reikalavimais, numatytais „Saugios kaimynystės“ grupės steigimui. Taip pat buvo aptartos problemos, aktualios bendruomenei, bendrauta turto saugos klausimais, smurto artimoje aplinkoje tema. Susirinkimo metu gyventojai nutarė steigti „Saugios kaimynystės“ grupę ir balsuodami jos pirmininku išrinko Nerijų Lemežį.
Gyventojai, besidomintys ar norintys steigti savo gyvenamojoje vietoje „Saugios kaimynystės“ grupę, gali kreiptis į Mažeikių rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnę adresu Gamyklos g. 36-309 kabinetas, Mažeikiai arba tel. 8 616 28 849.
Audronė JURDONAITĖ-OSTRAUSKIENĖ,
Telšių apskr. VPK Mažeikių r. PK Veiklos skyriaus vyresnioji tyrėja (bendruomenės pareigūnė)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*