- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Židikiškės moksleivės – „Sidabro vainikėlio“ laureatės

Židikiškės moksleivės Laura Vaitkutė (kairėje) ir Agnė Damulytė liaudies dailės konkurse „Sidabrinis vainikėlis“ laimėjo antrąsias vietas. Ingos ŠILINSKAITĖS nuotr.

Ketvirtus metus iš eilės geriausi Lietuvos jaunieji tautodailininkai rinkosi į moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ finalą Trakuose.
Penktadienį čia vyko nacionalinės parodos uždarymo bei laureatų paskelbimo ceremonija.
Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos aštuntokės Agnė Damulytė ir Laura Vaitkutė šiame konkurse laimėjo antrąsias vietas.

Parodė savo karpinius

Baigiamajame ture dalyvavo 50 vaikų ir jaunuolių iš įvairių Lietuvos kampelių. Aštuoniose regioninėse parodose buvo išrinkta po šešis arba septynis moksleivius, kurie iš savo bendraamžių išsiskyrė kūrybiškumu, kruopštumu, fantazija, darbštumu bei meistrystės įgūdžiais.
Biržuvėnuose vykusioje Telšių regiono atrankoje dalyvavusių Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos aštuntokių A. Damulytės ir L. Vaitkutės sukurti ažūriniai karpiniai pripažinti geriausiais.
Moksleivės tapo šio konkurso laureatėmis ir joms buvo suteikta suteikta galimybė atstovauti Žemaitijos regionui Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ baigiamojoje parodoje, kuri surengta Trakų kultūros rūmuose.

Laimėjo antrąsias vietas

Pasak Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos dailės ir technologijų mokytojos Ingos Šilinskaitės, finaliniame ture moksleivių kūrinius pagal jų meninę vertę, meistriškumą, kūrinio sąsajas su lietuvių liaudies dailės, etninės kultūros tradicijomis vertino muziejininkų, dailėtyrininkų, etnografų komisija.
Trijų geriausių kiekvienos amžiaus grupės kūrinių ar kūrinių kolekcijų autoriams buvo įteikti konkurso simboliai – sidabro vainikėliai.
Židikiškės A. Damulytė ir L. Vaitkutė šiame konkurse laimėjo antrąsias vietas.
Mokytoja I. Šilinskaitė „Santarvei“ sakė, jog židikiškiai mokiniai, šiame konkurse dalyvaujantys ne pirmą kartą, jau yra žinomi kaip karpinių meistrai.