Židikiškių darbai – pakeliui į Kauną

Rasos Galdikaitės ir Vaidos Jablonskytės darbai įvertinti Lietuvos moksleivių liaudies darbų konkurso „Sidabro vainikėlis“ diplomais. Ingos ŠILINSKAITĖS nuotr.

Dviejų Mažeikių rajono Židikų Marijos Pečkauskaitės vidurinės mokyklos vienuoliktokių: Rasos Galdikaitės ir Vaidos Jablonskytės, tautodailės darbai iš Vilniaus dailės akademijos Telšių parodų salės iškeliaus į Lietuvos liaudies kultūros centro pirmą kartą organizuoto šalies moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ respublikinį turą.


Darbai nesugrįžo 

Židikiškė R. Galdikaitė į konkursą pristatė pačios megztas kojines, pirštines, riešinę bei maišelį, o V. Jablonskytė pateikė konkursui penkis karpinius. 
Merginų dailės mokytoja Ingrida Šilinskaitė sakė, kad pirmiausia darbus pristatė į Mažeikių kultūros centrą – čia vyko darbų atranka tolesniam konkurso turui.
„Kai norėjau darbus parsivežti iš Mažeikių, sužinojau, kad jie atsidūrė Telšiuose. Į Telšiuose vykusią galutinę darbų atranką respublikiniam turui taip pat negalėjau nuvykti, bet darbų niekas neparvežė ir iš ten. Pasirodo, jie bus eksponuojami Kaune“, – apie židikiškių darbų „kelionę“ pasakojo mokytoja.


Darbuose – liaudiška tematika

I. Šilinskaitė mano, kad R. Galdikaitės mezginiai išsiskyrė liaudies architektūros motyvais: Rasa pati kuria raštus, kuriuos išmezga savo darbuose. Vaidos karpiniuose taip pat atsispindi liaudies tematika: mergaitė savo darbuose iškarpė lietuvių liaudies dainose minimus vaizdus. 
Mažeikių rajono savivaldybės Kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė pasakojo, kad į pirmą kartą organizuojamą konkursą mažeikiškiai įsijungė negausiai, nuo darbų nelūžo ir Žemaitijos regiono parodos Telšiuose lentynos.

Rasos Galdikaitės mezginių komplektas. Ingos ŠILINSKAITĖS nuotr.

Etnografė gali tik spėlioti, kodėl mažeikiškiai nebuvo aktyvūs:matyt, vieniems sutrukdė gripo epidemija, be to, parodoje negalėjo dalyvauti tapybos ir grafikos darbai, kadangi jie nepriskiriami prie tautodailės žanro.


Tikisi aktyvesnio dalyvavimo

Liaudies kultūros centras tautodailinių darbų parodas-konkursus suaugusiesiems „Aukso vainikas“ rengia jau daugelį metų, vaikams jame dalyvauti pasiūlyta tik šiemet.
Vaikų darbų parodai darbus pristatė du rajono mokytojai: I. Šilinskaitė ir  Pavasario pagrindinės mokyklos dailės mokytojas Aleksandras Novakas.
Iš Pavasario mokyklos pateikti 6–8 klasių mokinių keramikos darbeliai, kuriuos atliko ir trečiąsias vietas laimėjo Austėja Drąsutavičiūtė, Vaiva Pockevičiūtė, Karolina Dačkauskytė ir Kotryna Jokšaitė.
„Konkursas kasmetinis, tad, tikiuosi, kitais metais į jį įsijungs daugiau vaikų. Šiuo konkursu norima palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies dailės tradicijas, atskleisti talentingiausius vaikus, savo laisvalaikį skyrusius tradicinės liaudies dailės ir dailiųjų amatų studijoms. Siekiama, kad vaikai perprastų tikrąją tautodailę, jos tradicijas“, – kalbėjo J. Kaleckienė.

3 Atsakymai į “Židikiškių darbai – pakeliui į Kauną”

 1. Inga parašė:

  Klaida nuotraukos pavadinime. Vaidos Jablonskytės mezginių komplektas. Ingridos Šilinskaitės nuotrauka. Turėtų būti taip: Rasos Galdikaitės mezginių komplektas. Ingos Šilinskaitės nuotrauka.

 2. Skaitytojas parašė:

  Ir ne Ingrida, o Inga Šilinskaitė

 3. Skaitytojas parašė:

  Klaida nuotraukos pavadinime.
  Vaidos Jablonskytės mezginių komplektas. Ingridos ŠILINSKAITĖS nuotr.
  O turėtų būtį:
  Rasos Galdikaitės mezginių komplektas. Ingridos ŠILINSKAITĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*