Židikų bibliotekoje – Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai

Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

Balandžio 24–28 dienomis buvo paskelbta 17-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Jos metu šalies bibliotekose vyko įvairūs renginiai. Mažeikių rajono viešosios bibliotekos Židikų filiale ši savaitė taip pat paminėta.
Praėjusios savaitės trečiadienio rytą Židikų filiale svečiavosi Marijos Pečkauskaitės gimnazijos ikimokyklinukai su mokytoja Džiuljeta Vasiliauskiene.
Vaikams buvo pravesta edukacinė pamokėlė „Mano draugė – knyga“. Kadangi ikimokyklinukai bibliotekoje lankėsi pirmą kartą, pirmiausia jie buvo supažindinti su biblioteka.
Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė parodė vaikams, kur rasti knygos autoriaus pavardę, knygos pavadinimą, leidyklą, paaiškino, kas rašoma antraštiniame knygos puslapyje. Būsimiems skaitytojams buvo paaiškinta, kur jie bibliotekoje gali rasti vaikiškos literatūros, kaip išsirinkti knygeles. Kad galėtų tapti tikrais skaitytojais, vaikai turėjo susipažinti su naudojimosi biblioteka taisyklėmis. Vaikams buvo aprodytos knygos, jie net pabandė pakilnoti pačią didžiausią knygą. Biblioteką vaikai paliko gerai nusiteikę, šypsodamiesi ir turėdami daug klausimų, į kuriuos jiems padės atsakyti bibliotekos knygos.

Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

Tą pačią dieną  vyko popietė „Mano draugė – knyga“, kurioje dalyvavo Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazijos 4–6 klasių mokiniai. Popietės metu mokiniai skaitė patarles, žymių žmonių žodžius apie knygas, eilėraščius iš Ramutės Girkontaitės knygų „Rudens papartėlis“, „Rugio vaikai“. Bibliotekininkė priminė, kad poetė šiemet minės 75-metį. Visi vaikai pasirodė labai šauniai. Mokiniai pasidalijo mintimis, kiek ir kokių knygų perskaitė per metus. Popietei jaukumo suteikė daugiausiai knygų perskaičiusios Gerdos Mingielaitės graži piešinių parodėlė. Aktyviausia skaitytoja Gerda apdovanota puikiu prizu – knyga.
Popietės pabaigoje bibliotekininkė papasakojo apie pirmąją lietuvišką knygą – „Katekizmą“, kuriai šiemet sukanka 470 metų. Mokiniai sutiko su nuomone, kad skaitymas lavina vaizduotę, turtina kalbą, kad tai išskirtinis būdas pažinti žmogų, surasti bendraminčių. Nors renginys baigėsi, mokiniai neskubėjo skirstytis, dalijosi įspūdžiais.
Penktadienį bibliotekos lankytojai rinkosi į poezijos vakarą „Plasnoki, poezijos paukšte“. Vakaro pradžioje vyresnioji bibliotekininkė pristatė parodą „Biblioteka – knygų gyvenimas laike“, kurioje didelis dėmesys buvo skirtas pirmajai lietuviškai knygai. Vėliau vyko Maironio poezijos skaitymai, skirti poeto 155-osioms gimimo metinėms paminėti. Buvo skaitomi visiems jau žinomi poeto eilėraščiai „Trakų pilis“, „Taip niekas tavęs nemylės“, „Kur bėga Šešupė“ ir kiti.  Prie puodelio arbatos bibliotekininkė renginio dalyvius supažindino su Maironio biografija ir kūryba.
Benita VAIZGĖLIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Židikų filialo vyresnioji bibliotekininkė

Nuotrauka iš bibliotekos archyvo

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*