- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Seniūnijoms visureigiai – prabanga ar būtinybė?

Kaimiškosioms seniūnijoms nupirkti aštuoni visureigiai beveik už 200 tūkst. eurų. Neringos ŠVELNIENĖS nuotr.

Prieš Kalėdas malonios dovanos sulaukė rajono seniūnai – jiems buvo įteikti nauji visureigiai „Toyota RAV 4“ su pagerinta komplektacija.
Toks pirkinys, rajono biudžetui kainavęs beveik 200 tūkst. eurų, neliko nepastebėtas kai kurių politikų, eilinių mažeikiškių. Už jį kliuvo rajono valdžiai, valdančiajai daugumai, nors sprendimą nupirkti seniūnijoms automobilius priėmė Savivaldybės taryba. „Už“ balsavo visi posėdyje dalyvavę Tarybos nariai, opozicija – taip pat, išskyrus vieną politiką.
„Santarvė“ bando aiškintis, ar politikai pamiršta, už ką balsavę, ar nesuvokia, už ką balsuoja, o gal tiesiog žaidžia politinius žaidimus…

Neįprasta ceremonija

Nauji automobiliai į Mažeikių rajono savivaldybės kiemą buvo atgabenti prieš pat Kalėdas. Čia ir įvyko iškilminga visureigių įteikimo seniūnams ceremonija. Į ją buvo pakviesti ir žiniasklaidos atstovai. Savivaldybės mero Antano Tenio žodžiais, taip nuspręsta, kad viskas būtų aišku, skaidru, vieša.
Meras ir Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius pristatė automobilių pirkimo istoriją, visureigių privalumus, technines charakteristikas.
Automobilių „priimtuvėse“ dalyvavęs juos pardavusios UAB „Mototoja“ pardavimų konsultantas Karolis Urniežius taip pat tarė žodį – be abejo, pagirdamas seniūnams nupirktus automobilius.
Į tokias iškilmes buvo pakviestas ir Mažeikių Švč. Jėzaus širdies bažnyčios kunigas Vytautas Dvaržeckis, kuris automobilius palaimino, linkėdamas jiems, vairuotojams ir keleiviams saugaus kelio.

Susilaikė tik vienas politikas

Teisybės dėlei, reikėtų pasakyti, kad pirmiausia seniūnai už tokią Kalėdų dovaną turėtų būti dėkingi Tarybos nariams. Tai jie, dvidešimt dviems balsuojant „už“ ir vienam Sigitui Kakčiui susilaikant (posėdyje nedalyvavo Alvydas Balčiūnas, Viktoras Bugnevičius, Laimutė Kačerauskienė ir Deivydas Vyniautas), birželio mėnesį priėmė sprendimą, leidžiantį Savivaldybės administracijai  įsigyti aštuonis tarnybinius lengvuosius automobilius, kurie būtų skirti kaimiškosioms seniūnijoms.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.