- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Seniūnijos specialistai tikrins mažus kiaulių ūkius

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybėje vyko ekstremalių situacijų komisijos ir ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis kiaulių maro klausimais.
Nutarta, kad seniūnijų darbuotojai, lankydamiesi mažuose kiaulininkystės ūkiuose, vertins, ar laikomasi prevencinių priemonių, kuriomis siekiama apsisaugoti nuo kiaulių maro viruso.

Vertins saugumo priemones

Pasitarime dalyvavo ne tik Savivaldybės, seniūnijų atstovai, bet ir  Mažeikių rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Zigmantas Stumbra. Jis informavo, kad, vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus – valstybės lygmens ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo – sprendimu, nuo kovo 1 iki balandžio 1 d. reikia organizuoti ir koordinuoti informacijos apie afrikinių kiaulių marą sklaidą mažuose kiaulininkystės ūkiuose, kuriuose laikoma ne daugiau kaip 10 penimų kiaulių skerdimui (savo reikmėms).
Ar laikomasi prevencinių priemonių, kuriomis siekiama apsisaugoti nuo afrikinio kiaulių maro viruso, vertins seniūnijų darbuotojai, lankydamiesi mažuose kiaulininkystės ūkiuose.
Didesnius ūkius jau yra aplankę ir situaciją įvertinę veterinarijos specialistai.
Lankydamiesi ūkiuose, specialistai kiaulių augintojus apklaus, o taip pat primins ir jų pareigą – užtikrinti biologinio saugumo reikalavimus.

Plačiau skaitykite laikraštyje.