Aktualijos | 2011-05-19 09:27 | Autorius:
Versija spausdinimui

Seniūno pavaduotojas neteko darbo(0)

Reivyčių seniūno pavaduotojas po kilusio skandalo dėl jo girtumo atsistatydino.

Reivyčių seniūno pavaduotojui Virginijui Lukošaičiui darbo metu nustatytas beveik dviejų promilių girtumas. Nors valstybės tarnautojas neigė vartojęs alkoholio, po kilusio skandalo pats pasiprašė atleidžiamas iš darbo. Tokiu būdu ne pirmas valstybės tarnautojas išsigelbėja nuo drausminės nuobaudos skyrimo.

SULAUKĖ SKAMBUČIO
Visą košę dėl valstybės tarnautojo užvirė naujoji Tarybos narė Daiva Šideikienė. Ir iki darbo savivaldoje moteris ne vienam buvo žinoma kaip aktyvistė, kovojanti su valdininkais.
Tarybos narė „Santarvei“ sakė apie tai, kad seniūno pavaduotojas darbe yra neblaivus, sužinojusi iš vieno telefoninio skambučio. Moteris negalėjusi likti abejinga rinkėjo prašymui.
Pagalbos ji kreipėsi į policijos pareigūnus, apie nustatytą valstybės tarnautojo neblaivumą informavo Savivaldybę.
D. Šideikienė ir pati savo automobiliu nuvyko į seniūniją.
„Ten atsidūriau tuo momentu, kai policininkai jau ėjo lauk. Paprašiau kartu užeiti pas pavaduotoją.
Man pasirodė, kad jis nerišliai kalba. Pareigūnų paprašiau tikrintuvu nustatyti girtumą. Pavaduotojas „įpūtė“ 1,78 promilės“, – antradienio popietės įvykius prisiminė D. Šideikienė.
Visa tai pareigūnai užfiksavo dokumentuose.
Tarybos narė sulaukė ir iš Savivaldybės atvykusios komisijos. Ir tik tada, kai ši tolesnei ekspertizei išsivežė V. Lukošaitį, paliko seniūniją. Tokios taktikos ji ėmėsi, bandydama užbėgti už akių galimam seniūno pavaduotojo „gelbėjimui“.

ŽINOJO TIK KOMISIJOS NARIAI
Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius apie D. Šideikienės pranešimą sužinojo iš sekretorės.
„Kadangi seniūno pavaduotojo žmona Aleksandra Lukošaitienė yra Savivaldybės administracijos Personalo administravimo skyriaus vedėja, reikėjo ypač greito reagavimo. Komisija buvo sudaryta nežinant šiam skyriui“, – apie „įslaptinimą“ paaiškino direktorius.
Komisijos pirmininku pasirinktas seniūnijas kuruojantis Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Romaldas Paradnikas, drauge su juo į įvykio vietą vyko Savivaldybės darbuotojų profsąjungos pirmininkė Alvyda Purauskytė ir Juridinio skyriaus vedėjo pareigas laikinai einantis Michailas Norbutas.
B. Kryžius prasitarė, kad dirbti slaptai buvo ypač svarbu, nes jeigu informacija būtų nutekėjusi ir V. Lukošaitis būtų pasprukęs, gyventojai būtų ėmę kalbėti, jog Savivaldybė dengia savus.

TIKRINTUVAI RODĖ GIRTUMĄ
R. Paradnikas, kalbėdamasis su „Santarve“, bandė prisiminti nemalonius antradienio įvykius. Tokia užduotis – išsiaiškinti, ar valstybės pareigūnas darbe nėra girtas, jam teko jau antrą kartą (praėjusiais metais – dėl buvusio miesto seniūno – B. R.).
„Tikrai nemaloni procedūra. Ir iš žmogiškosios pusės. Nieko negali padaryti, yra faktai, turi atlikti savo pareigas“, – prisipažino pašnekovas.
R. Paradnikas pasakojo, kad V. Lukošaitį komisija rado savo kabinete įtartinos būsenos, kalba buvo šiek tiek nerišli, sutrikę judesiai. Tekę valstybės tarnautoją nušalinti nuo pareigų.
„Kilo įtarimas, kad jis neblaivus. Dėl to išvežėme dar patikrinti į medicinos įstaigą. Įtarimai pasitvirtino“, – konstatavo faktą R. Paradnikas.
Medikai, atlikę ekspertizę, du kartus tikrintuvu tikrino seniūno pavaduotojo girtumą, abiem atvejais jis buvo apie dvi promiles.

NUOBAUDA BŪTŲ BUVUSI GRIEŽČIAUSIA
Savivaldybės vadovai kritiškai vertina V. Lukošaičio poelgį. Tuo labiau kad nuo pirmadienio jis turėjęs dirbti už du, nes susirgo seniūnas. Be to, Valstybės tarnautojo etikos kodeksas reikalauja padoriai elgtis ne tik darbe, bet ir viešose vietose ne darbo metu.
„Turiu išvadas ir pradedu tarnybinį tyrimą“, – vakar rytą teigė B. Kryžius.
Savivaldybės administracijos direktorius paaiškino, kad pasirodymas darbe girtam yra šiurkštus pažeidimas. Už jį gali būti skiriamas griežtas papeikimas arba atleidimas iš darbo.
„Aš tos nuomonės, kad jam turėtų būti taikoma griežtesnė bausmė. Vien todėl, kad Savivaldybėje dirba jo žmona, ir jam keliami aukštesni reikalavimai“, – principingai vakar rytą buvo nusiteikęs B. Kryžius.
Iki šiol už girtumą dar nebuvo atleistas nė vienas Savivaldybėje dirbantis valstybės tarnautojas. Nuo tokios bausmės įkliuvusiuosius išgelbėdavo pačių prašymas atleisti iš darbo.
„Jeigu pasitraukia, aš tai vertinu, kad supranta ir atsakomybę prisiima“, – pastebėjus, ar šitaip neatsitiks ir šį kartą, atsakė B. Kryžius.

DARBUOTOJAI GYNĖ PAVADUOTOJĄ
Personalo administravimo skyriaus vyresnioji specialistė Vanda Rubinaitė informavo, kad V. Lukošaitis seniūno pavaduotojo pareigas eina nuo 2005 m. balandžio mėnesio. Per tą laikotarpį jokių nuobaudų neturėjęs.
Seniūnijos darbuotojos Sigutė Tautkuvienė ir Toma Virkutytė „Santarvę“ tikino, kad seniūno pavaduotojo niekada nėra mačiusios girto darbe, tad antradienio įvykiai sukėlė „lengvą šoką“.
„Tikrai keista ta istorija. Iki pietų su pavaduotoju bendravau, jis tikrai buvo blaivas, o po pietų prisistatė pareigūnai“, – negalėjo patikėti situacija S. Tautkuvienė.

NEIGIA BUVĘS GIRTAS
„Santarvė“ su V. Lukošaičiu telefonu susisiekė antradienį, jau po medikų ekspertizės. Vyras kategoriškai neigė gėręs alkoholio. Pasiguodė, kad prieš metus jam atlikta širdies operacija, dėl to tenka vartoti širdies lašus. Esą spirituoti vaistai, kurių išgėręs visą buteliuką, turbūt ir nulėmė tokius rezultatus.
Vakar rytą seniūno pavaduotojas nekeitė savo versijos. Anot jo, galbūt tikrintuvas klysta, o kraujo tyrimų medikai nedarę.
Vėliau V. Lukošaitis patikins iš vakaro išgėręs du butelius alaus. Beveik metus jokio alkoholio nevartojęs vyras alaus įsipylęs po didelio nuovargio.
Nuo vasario iki gegužės 1 dienos seniūno pavaduotojas dėl sveikatos problemų dirbo sutrumpintą darbo dieną – šešias valandas. Tačiau kai prasidėjo pasėlių deklaravimas, darbo grafiką teko keisti.
„Aš nesutinku su tokiais parodymais“, – ne kartą kartojo 55 metų vyras.
Anot jo, galbūt po ilgos pertraukos organizmas keistai reagavo į išgertą alų.
V. Lukošaitis nežada ieškoti teisybės ir pats pasiprašė atleidžiamas iš darbo. Taip nusprendęs ir dėl žmonos, kad jos nekompromituotų. Ir pačiam esą nepatogu.
„Mėginsiu namuose pasikrapštyti, invalidumą gaunu. Kad ištisą dieną dirbti ir per sunku“, – apie kitą darbą prisipažino dar nemąstąs zootechniko specialybę turintis vyras.
V. Lukošaitis puse lūpų prasitarė „turįs nuomonę“, ir kas kaltas dėl situacijos, į kurią jis pateko, bet komentuoti nepanoro.

NUO VAISTŲ PROMILIŲ NEBUS
Ekspertizę dėl V. Lukošaičio girtumo atliko Mažeikių psichikos sveikatos centras. Ten dirbanti narkologė Regina Zakarauskienė „Santarvei“ paaiškino, kad pagal Vyriausybės nustatytus reikalavimus, kraujas dėl alkoholio tiriamas tik išskirtiniais avarijos atvejais, kai žmogus yra ištiktas komos.
„O visais kitais atvejais yra gydytojo kompetencija, tikrintuvo rodmenys įrašomi ir klinikos požymiai – visi refleksai, testai ir pan.“, – vardijo gydytoja.
Anot jos, promilėms įtakos vaistai negali turėti, nesvarbu, kokie jie ir koks kiekis išgertas.
Priklausomybių ligų centrų specialistai pastebi, kad vaistais teisinasi ir policininkams įkliuvę vairuotojai. Anot jų, neįmanoma viršyti leistinos promilių normos geriant vaistus, net jei juose yra 30 laipsnių spirito.

ALKOHOLIS PAKIŠO KOJĄ
Savivaldybės administracijos direktorius B. Kryžius „Santarvei“ neneigė, jog pasitaiko, kad sulaukiama pranešimų dėl girtaujančių valstybės tarnautojų. Tokiu atveju atliekamas tarnybinis patikrinimas. Ne visi pranešimai pasitvirtina, tačiau kai kuriems valstybės tarnautojams alkoholis yra pakišęs koją.
Prieš trejetą metų darbo neteko girtas darbe pasirodęs Žemės ūkio skyriaus specialistas, praėjusiais metais – miesto seniūnas.
Tiesa, kilus skandalui, valstybės tarnautojai patys suskubo parašyti prašymus dėl atleidimo.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka.: V. Lukošaitis (viduryje) seniūno pavaduotoju dirbo nuo 2005 metų.

  • Dalintis
  • Facebook
  • Twitter
Griežtai draudžiama santarvė.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Paskutiniai komentaraivisi komentarai

Nėra komentarų. Būk pirmas parašęs!

Tavo komentaras

*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Informuojame, kad parašius komentarą būtina įvesti saugos kodą, kuris pateikiamas ryškesnėmis raidėmis. santarvė.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Naujienos iš interneto

traffix.lt
Populiariausios paieškos frazės: avarija, Buy, Cheap, futbolas, gaisras, konkursas, krepšinis, nuomonė, nuomonės, Online, orai, Order, paroda, Pills, policija, Purchase, savaitės tema, Seda, Seimas, skaitytojo naujiena, smurtas, sveikata, vagystė, Viekšniai, šisbeitauskas. reklama, Mažeikiai, Mažeikių rajonas, mazeikiuose, santarve, mokinių registras, tatuiruotes, medaus kaina, mazeikiu darbo birza, auksinis usas, mažeikiuose, kalediniai papuosimai, mano sparnai, parkinsono liga, tattoo ant rankos, amandas paulauskas, vytautas lalasstorosios zarnos vezys, danieliaiskydliaukes vezys, filomena taunytė, logopedai, pieno tyrimai zemaitijos pienas, biodujos.