- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Šilumos kainų šuolis – tik nuo pavasario?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Dar praėjusiais metais rajono Taryba patvirtino naujas šilumos kainas. Tačiau Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) priimtame sprendime įžvelgė klaidų ir siūlo mažesnes kainas, nei buvo patvirtinta Tarybos. Jas ketinama pavirtinti sausio pabaigoje.

Šiais metais kaip niekad užsitęsė naujų šilumos kainų svarstymas ir tvirtinimas. Nors rajono Taryba dar praėjusiais metais kainas patvirtino, tačiau VKEKK iki šiol nedavė atsakymo, ar naujos šilumos kainos yra pagrįstos.
„Santarvei“ pasidomėjus, kodėl šis procesas užsitęsė tiek ilgai, Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pirmininko pavaduotojas Danas Janulionis atsakė, kad kainos pradėtos tikrinti tik gavus Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimą.
„Mūsų komisija skaičiuoja ir tvirtina ilgalaikes kainas penkeriems arba trejiems metams. Mažeikių atveju – trejiems metams, tačiau pagal įstatymą yra numatyta, kad rajono tarybos gali perskaičiuoti šilumos kainas kiekvienais metais. Todėl tik gavę sprendimą pradėjome tikrinti, ar jis yra teisingas. Patikrinus buvo aptikta tam tikrų skaičiavimo klaidų. Todėl priėmus sprendimą pagal procedūras teiksim rekomendacijas rajono Tarybai šilumos kainas perskaičiuoti“, – informavo D. Janulionis.
Tarybos opozicijos lyderis Alvydas Balčiūnas įsitikinęs, kad kainų perskaičiavimas užsitęsė dėl to, kad UAB „Mažeikių šilumos tinklai“ Tarybai pavėluotai pateikė projektą dėl perskaičiuotų kainų.
„Projektas turėjo būti pateiktas iki šilumos kainos galiojimo pabaigos likus trims mėnesiams, t. y. rugsėjį, tačiau rajono politikai medžiagą gavo tik lapkričio mėnesį. Todėl galima teigti, jog šilumos kainų patvirtinimas užsitęsė dėl to, kad įmonė projektą pateikė vėlai“, – savo nuomonę dėstė A. Balčiūnas.
D. Janulionis „Santarvę“ informavo, kad kol VKEKK sprendimo nėra, sunku kalbėti apie konkrečius skaičius. Jis teigė, kad naujosios šilumos kainos greičiausiai įsigalios tik pavasarį.
„Kol kas šilumos kainos lieka tokios pat kaip buvo“, – sakė VKEKK  specialistas.
Su tokiu sprendimu – palikti senas kainas, nenori sutikti rajono Tarybos opozicijos lyderis A. Balčiūnas. Jis teigia, kad šilumos kilovatvalandės kaina turėtų būti mažesnė nei pernykštė.

Apie tai skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.