Situacija Grūstėje: ūkininkavimas ar gyvulių kankinimas?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nei Sedos seniūnijos darbuotojai, nei Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nepajėgūs priversti Grūstėje ūkininkaujančios pagyvenusių sutuoktinių poros tinkamai pasirūpinti savo auginamais gyvuliais.
Neseniai apie septyniasdešimt galvijų auginantiems ūkininkams duotas nurodymas iki dvidešimties gyvulių sumažinti savo bandą.

Sedos seniūnė Audronė Dipševičienė „Santarvei“ pasakojo turinti nemažai vargo dėl šių senyvo amžiaus žmonių.
„Ne kartą su pavaduotoja esame pas juos lankęsi, bandėme sudrausminti. Ten tiek netvarkos, kad, kaip sakoma, mėšlas pareina į namus“, – situaciją komentavo pašnekovė.
Nuolat sulaukiama Grūstėje gyvenančių ūkininkų kaimynų skambučių, skundų. Nors ūkininkų galvijai ir ganomi „elektriniu piemeniu“ aptvertose ganyklose, tačiau jos beveik plikos, pagalbos besikreipiantys žmonės bijo, kad gyvuliai išspruks iš aptvarų ir nuės, sutryps jų pasėlius.
Prieš kelias dienas seniūnė A. Dipševičienė dėl ūkininkų neprižiūrimų gyvulių skambino į Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybą.
„Aš važinėjau po Grūstę, mačiau, kokius pašarus jie gyvuliams veža. Ritiniai beveik supuvę. Tai yra gyvulių kankinimas“, – situaciją komentavo seniūnė.
„Santarvę“ pasiekė ir tokia informacija: ūkininkai ne tik tinkamai neprižiūri gyvulių, bet ir nepasirūpina kritusiais gyvuliais. Esą gaišenos paliekamos atviros kartu su ganomais galvijais.
Šito negalėjo patvirtinti nei seniūnė, nei V. Grigaliūnas.
Veterinarijos gydytojas akcentavo, kad už netinkamą gaišenų tvarkymą numatyta administracinė atsakomybė. Tiesa, bausti rajono gyvulių augintojus dėl šito tenka labai retai.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto