Šiukšlių išvežimą ruošiamasi branginti

Nuo vasaros šiukšlių surinkimo mašinos dažniau apsilanko pas individualių namų gyventojus ir kaime, ir mieste. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės tarybos sprendimu prieš beveik penkis mėnesius rajone įsigaliojo naujos atliekų tvarkymo kainos. Atliekos brango ir daugiabučių namų gyventojams, ir individualių namų savininkams.

Mažeikiškiai dar nespėjo apsiprasti su padidėjusia rinkliava, o UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ visam regionui parengė „dovanėles“ – bendrovės valdyba nutarė teikti visoms regiono savivaldybių taryboms tvirtinti 2013 metų regioninės atliekų tvarkymo sistemos ir vietinės rinkliavos dydžio indeksavimo projektą. TRATC pašo 20 proc. padidinti bazinį vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą dydį.

Plačiau skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje.

21 Atsakymas į "Šiukšlių išvežimą ruošiamasi branginti"

 1. Regina parašė:

  Nelogiškas ir nesąžinigas pasirinktas rinkliavos paskaičiavimo būdas -skaičiuojant nuo būsto ploto – juk sienos nešiukšlina, manyčiau, kad tai,daro jame gyvenantys žmonės. Gyvenu viena, į konteinerį 1 kartą savaitėje išnešu po vieną (1 kg- 2 kg svorio ) šiukšlių maišelį. Man to maišelio išvežimas kainuoja dabar apie 2,5 Lt , o 2013 m. man kainuos dar daugiau. Kada rajono valdžia valdžia supras, kad šitaip negali būti skaičiuojamos rinkliavos dydis.

 2. Ramute parašė:

  kokios nesamones kur riba kiek galima didinti kainas,gyvenu viena ir moku tiek pat kiek moka didesnes seimos.Kodel vietine valdzia negyna savo gyventoju?Ar mes buvom reikalingi jiems tik per rinkimus?

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Tikrai nesazininga kad individualiuose namuose dviese gyvenantys zmones moka tiek pat kiek ir seimos kuriuose 7 zmones.. Nevezamas konteineris kiekviena savaite, uz ka moketi ?? Vienykimes.

 4. Gintarui parašė:

  Nelygink Lietuvos su Norvegija, juk ten ir pragyvenimo lygis kitoks, ir visai nejuokingai pas mus ,,mažos kainos”, jei žmonės ir taip vos galą su galu suduria, o kai kas iš tų ,,juokingai mažų kainų” sau turtus krauna.

 5. Gintaras parašė:

  juokingai mažos kainos. Norvegijoje žymiai brangiau ima.

 6. alma parašė:

  dabar šiukšlės išvežamos kiekvieną savaitę, deja bent jau individualių namų gyventojai jų tiek neturi ir vežami pustuščiai konteineriai, tad jau ir taip permokame ir didinti kainas jau turėtų būti absurdiška.

 7. to Zosė parašė:

  labai teisingai Zosė pasake. kartais veza kiekviena diena, jug tie konteineriai buna pustusciai. pvz. as isrusiuoju daug siuksliu, TEGU PLASTIKO KONTEINERIUS DAZNIAU ISVEZA, nes prie musu jis jau po savaites buna pilnas, o jug zmones butuose neturi, kur tu isrusiuotu siuksliu sandeliuot.

 8. 14 parašė:

  čia reikia ne verkti ir dejuoti,o vienytis ir pasisamdžius suktą ne vietinį parsiduodantį advokatą duoti tą kontorą į teismą.Tegul pateikia sąskaitas kokiu pagrindu didina kainas,dvišales sutartis (kurių niekas nesudarė). jei sukčiai reikalauja pinigų, tegul pateikia konkrečiai,už ką mokame. Tą turėtų garantuoti LR. Konstitucija. O kol visi tik verkia ir dejuoja,tai ir darys,ką tik nori.

 9. gyventoja parašė:

  pasirodo,kad senai žmogus tik egzistuoja,o ne gyvena normalų jam vieną kartą duotą gyvenimą.Kokia nesamone,gauni sunkiai uždirbtą atlyginimą,kad turėtum iš ko valgyti,o čia privalai viską atiduoti privalomiems kosminėmis kainomis esančius mokesčius.

 10. Zosė parašė:

  Galima būtų žiemą rečiau vežti, o vasarą įprastu laiku. Juk vistiek konteineriai pustuščiai. Vietoj to, kad orą vežioti ir žmones apiplėšinėti, reikėtų išmokti lanksčiau dirbti. Juk paspringsit savo godumu!

 11. kiek mes parašė:

  dar dziaugsimes ir pritarsim komunistinei lygiavai??? Kur matyta, kad siukslintu butas, o ne zmogus??? Juk dabar nesvarbu, kiek zmoniu gyvena bute ir kokias pajamas jie gauna? Mokestis uz siuksliu isvezima vienodas – gyvena kokie 5 ar 1 zmogus. Jei bedarbis, nera isvis ko ismest i ta siuskline, kiekvienas trupinys suvalgomas. O ponai maisais nesa i namus – maisais ir i siukslines.

 12. Vardas (privalomas) parašė:

  Siuksles brangina, elektra brangina, Rancas duju abonentini is lubu didina, ir visiems dzin. Kada gi protestuosim? Negi taip laisvu noru sutiksim paskutini kaili nulupti?

 13. Vardas (privalomas) parašė:

  Zmones, reikia vienytis ! Kitaip sudponiai nuvilks paskutinius marskinius !

 14. Komentatorius parašė:

  Ko čia protestuot? Tegul kelia, nieko čia blogo

 15. Vardas (privalomas) parašė:

  Sukilkim zmones kiek gali mums sikt ant galvu??

 16. Palmyra parašė:

  Jei jau didinsite,tai pagal gyvenančių bute narių skaičių. Gyvendamas vienas privalai mokėti tiek,kiek 6-8 narių bute. Ar keliantieji mokesčius mokate skaičiuoti?

 17. šiukšle parašė:

  Jeigu savivaldybė nutars didinti įkainius, tai gana kentėti, visi organizuosimes ir į gatves.Praėjo 5 menesiai vel kainų didinimas, nors kartą per eilę metų padidinkit pensijas ir atlyginimus, iš ko mokėti….Būkime budrūs atėjo laikas patiems apginti save.

 18. anekdotas parašė:

  Negyvenu LT 6 metai, moku uz siuksles visa laika, nes suvartoju 100 kw elektros per atostogas :)) tokiu kaip as – simtai Mazeikiuose.

 19. klausimas parašė:

  Kada tarybos narių smegenys pradės dirbti ir jie supras,kad šiukšlina ne butai,o ŽMONĖS ?!

 20. Kainų parašė:

  augimas turėtų būti pagrįstas. Gal santarvė galėtų tą projektą paviešinti.

 21. banana parašė:

  Šiaip,čia yra gryniausia savivalė.Civilizuotose šalyse yra sudaromos dvišalės sutartys tarp paslaugos tiekėjo ir vartotojo,kur surašomi abipusiai įsipareigojimai.Lietuvoje kai kurios kontoros vadovaujasi bananų respublikų įstatymais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*