- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Gyventojai šaukiasi daugiabučių namų administratorių pagalbos

Iki trečiojo aukšto užaugęs vijoklis kai kuriems daugiabučio gyventojams kėlė nepatogumų. Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Visi nori gyventi gražioje ar bent jau tvarkingoje ir saugioje aplinkoje.
Nerasdami kalbos su tvarką ir saugumą užtikrinančiomis institucijomis, tikėdamiesi pagalbos ir tarpininkavimo, sprendžiant jiems aktualias problemas, gyventojai kreipiasi į redakciją.

Vijoklis – pelėsio šaltinis?

Žemaitijos gatvės 58-ajame name gyvenanti mažeikiškė papasakojo apie kai kurių šio namo gyventojų problemą – iki trečio namo aukšto užaugusį vijoklį.
„Seniau tokius vijoklius buvo madinga auginti. Bet dabar turime bėdą – nuo to vijoklio įsimetė pelėsis. Rudenį – lietūs, žiemą – sniegas, tad namo sienos nespėja nudžiūti. Be to, dar ir visokie vabalai veisiasi, tad nei langų atsidarysi, nei ką“, – pasakojo namo gyventoja.
Moteris tikino: norėdama pasitarti ką daryti, paprašyti, kad vijoklis būtų nupjautas, ji dar pavasarį žodžiu kreipėsi į namą administruojančią bendrovę.
Jai esą buvo paaiškinta: norint, jog augalas būtų nupjautas, reikia surinkti tam pritariančių namo gyventojų parašus. Todėl paprasčiau būtų vijoklį nupjauti patiems gyventojams.

Nupjovė, o sudoroti neįstengia

Kelios namo gyventojos ilgai mąstė, kaip pasielgti. Galiausiai pačios savo jėgomis vijoklį nupjovė – atskyrė šaknis ir stiebus. Bet tai padarius paaiškėjo, kad moterys per silpnos augalą nuo namo nuplėšti.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.