Konferencijoje aptartos globos įstaigų suaugusiesiems problemos

Asmeninio archyvo nuotr.

Praėjusią savaitę Seime vyko konferencija „Socialinės globos paslaugų kokybės gerinimas: iššūkiai, aktualijos ir galimybės“.
Renginyje, kuriame buvo analizuojamos suaugusių žmonių socialinės globos įstaigų problemos, dalyvavo ir Plinkšių globos namų administracijos atstovės.

Siekis: pereiti prie globos šeimose

Konferenciją organizavo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas drauge su Lietuvos pagyvenusių ir neįgalių žmonių įstaigų ir vadovaujančių darbuotojų asociacija „Rūpestinga globa“.
Pastaraisiais metais vis dažniau kalbama apie tvarų perėjimą nuo institucinės globos prie šeimoje ir bendruomenėje teikiamų paslaugų.
Šioms permainoms artėjant, įžvalgomis apie globos paslaugų organizavimo perspektyvas, apie slaugos paslaugų integravimą ilgalaikės socialinės globos sistemoje dalijosi dviejų ministerijų – Socialinės apsaugos ir darbo (SADM) bei Sveikatos apsaugos (SAM) – atstovai.
Globos įstaigų vadovai išsakė pastebėjimų, kas trukdo atlikti valstybės keliamus reikalavimus kokybei, kalbėjo apie pageidautiną valdžios požiūrį į įstaigų plėtrą, kokybės kūrimą. Nemažai dėmesio buvo skirta viešojo, privataus sektoriaus bei nevyriausybinių organizacijų (NVO) bendradarbiavimui.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*