Mažeikiškiai dalyvavo vietovardžiams skirtame festivalyje

Nuotr. iš Mažeikių bendruomenių centro archyvo

Antradienį Kretingos parke vyko aklųjų ir silpnaregių meninės raiškos ir kūrybos festivalis „Linksminkimos ir džiaukimos!“.
Jame dalyvavo ir mažeikiškiai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) nariai.

Kasmet vyksta vis kitur

Toks festivalis, suburiantis įvairias regėjimo negalias turinčius žmones, jau yra tapęs kasmetiniu ir tradiciniu. Jis šiemet surengtas aštuntąjį kartą. O vyksta jis kaskart vis kitame Lietuvos mieste. Šį kartą organizaciniai rūpesčiai teko kretingiškiams.
Mažeikių bendruomenės centro direktorė Audronė Šimkuvienė spėja, kad garbė organizuoti tokį meninės raiškos ir kūrybos festivalį bei kviesti jame dalyvauti kitų rajonų gyventojus kitąmet gali tekti ir mažeikiškiams. Juolab kad LASS Mažeikių filialas turi naują pirmininką – Algimantą Balčiūną.

Pristatė savąjį kraštą

Antradienį vykusiame festivalyje dalyvavo šokėjai, dainininkai iš Plungės, Kretingos, Vilniaus, Kelmės, Skuodo, Klaipėdos ir Mažeikių.
Į Kretingą važiavo iš viso 17 LASS Mažeikių filialo narių arba kitaip, kapela „Nu lekam“ ir šokių kolektyvas „Nenuoramos“.
„Šie metai yra vietovardžių metai. Festivalis buvo dedikuotas vietovardžiams, todėl kiekvienas kolektyvas turėjo atlikti po du kūrinius ir iš jų vienas turėjo būti apie tą vietovę, miestą, kuriam kolektyvas atstovavo“, – pasakojo A. Šimkuvienė.
Be to, dalyviai turėjo kitiems žmonėms pristatyti savąjį kraštą, papasakoti apie jo įdomybes, pakalbėti apie tam kraštui būdingus vietovardžius. Mūsų rajoną pristatė mažeikiškė LASS narė Justina Kateivienė.
„Žmonės grįžo puikios nuotaikos. Tokie renginiai yra proga ir pabendrauti su kitais žmonėmis, ir galimybė patiems parodyti, ką naujo yra išmokę, nuveikę ir kur patobulėję, ir, žinoma, proga pasižiūrėti, išgirsti bei sužinoti, kaip sekasi kitiems kolektyvams“, – mintimis pasidalijo A. Šimkuvienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*