Mažeikiuose surengtas pokalbis apie problemas, kurių „nėra“

Kristina Mišinienė. Karolinos Pansevič nuotr.

Mažeikių viešosios bibliotekos salėje pirmadienį surengtas pokalbis apie „keistus“ įvairaus amžiaus žmonių: vaikų, paauglių, suaugusiųjų – dingimus.
Viešosios įstaigos „Būk su manimi“ kvietimu ir iniciatyva Mažeikiuose lankėsi Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu (KOPŽI) centro vadovė Kristina Mišinienė. Ji pastebėjo: patekimą į prekybos žmonėmis tinklą lemia daugybė patirtų problemų: skurdas, socialinių įgūdžių stygius, smurtas, seksualinė prievarta.

Ilgametės darbo socialinėje srityje patirties turinti K. Mišinienė sako, kad, bendraujant su įvairių Lietuvos vietovių gyventojais apie prekybą žmonėmis, vis dar tenka susidurti su požiūriu: „Galbūt kitur tokių atvejų ir yra, bet pas mus tai jau tikrai ne.“
Ir vis tik įvairių prekybos žmonėmis atvejų – prostitucijos, fiktyvių išnaudojančių santuokų, vyrų ir moterų pardavimo prievartiniam darbui bei vagystėms – yra. Ir vyksta tai kone kasdien ir visur.
„Tik yra problema: kaip tuos atvejus, tuos reiškinius atpažinti, jei apie juos nežinai arba jei juos vadini visai kitais – netikrais vardais“, – kalbėjo K. Mišinienė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Mažeikiuose surengtas pokalbis apie problemas, kurių „nėra“”

 1. Pppp parašė:

  Pries koki 10 metu gyvenau Buknaiciuose tai bibliotekininke vos ne kiekviena savaite 1 diena nedirbdavo ISVYKAU I PASITARIMA ….Jus galit isivaizduot bibliotekininke dalivaujancia visa diena pasitarime , kaimas juokdavosi kad pasitarimas buroku lauke vyksta ir skundesi zmones ir nieks nesikeite o kaip virsininkeliai moka pasneket ….. va kur dingimai

 2. Dieds parašė:

  Suprantu,kad sukurta viešoji istaiga dėl kaškokių lojalių žmogelių.Pinigai tai mokesčių mokėtojų,o dirbt jie nieko nemoką.Užsiima dimegogiją ir tiek.Kai reikią padėt kokiems vargšams tai iš jų nulis.Viską daro pofaktum,o reikėt atvirkščiai,bet nemoką ir nėr pinigų.Leidčią neten ir netiems.

 3. to kur link einam parašė:

  pagal jus reikia visus surinkti ir atvesti už rankučių klausytis paskaitų?,,Kažką bando daryti”-,,,užmušė”,neturiu komentarų.Norite duosiu nemokamą patarimą-,vykite ir dėstykite paskaitas būtent į pažeidžiamų soc. grupių įstaigas, buveines,jei supratote apie ką. Aišku-,suderinkite prieš tai su jų vadovais.Dar kartą-,baikite imituoti darbus.

 4. Kur link einam parašė:

  Gal dalyvių buvo mažai dėl to, kad visi savo mokyklose, visokiose pagalbos tarnybose, centriukuose ir kitokiose institucijose imituoja darbus ir imituoja tai, kad tų problemų nėra? Kol, pvz., vieną dieną koks vaikas nedingsta iš kokios valdiškos institucijos, kol nepaskelbiama jo paieška. Tada trumpam sujundama, nes taip reikia. Kai tas vaikas atsiranda, lengviau atsipučiama – atsirado pradingėlis-vadalėlė, maždaug pasivalkiojo, pasidavė su draugais ir parėjo. O kad jis galbūt kur nors parduotas buvo, kad buvo skriaudžiamas visiems dzin, kas ten gilinsis. Užtat lengviausia komentaruose”važiuoti” ant tų, kurie bent jau kažką bando daryt – šviesti visuomenę, kalbėti apie tas problemas, jas spręsti.

 5. pasakykite kiek susirinko žmonių klausytis, kiek išleista pinigų tam renginiui parašė:

  ir man viskas bus aišku. Bibliotekininkų, kurie ,,klausėsi” dėl skaičiaus -,neskaičiuokite. Baikite imituoti darbus visi.

 6. vijas parašė:

  Taip kalbėti reikia ir ne tik.Pilstom iš tuščio į kiaurą.Priviso visokių Všį,į o kur rezultatai? Rodotės ,kad dirbat,ne rodytis reik, o veikti brangieji!!!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*