Mokamas paslaugas galės siūlyti tik su gydančio gydytojo leidimu

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pacientui nebus galima įsiūlyti nebūtinų ar nereikalingų paslaugų ir už tai imti papildomus mokesčius. Bet kokias papildomas paslaugas pacientui bus galima skirti tik leidus gydančiam gydytojui ir viską griežtai dokumentuojant.

Teisėtumas bus griežtai kontroliuojamas

Tai numato atnaujintas Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos aprašas, kuris įsigalioja nuo lapkričio 1 dienos.
Pasak sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės, mokamų paslaugų teikimo teisėtumas bus griežtai kontroliuojamas, tai darys gydymo įstaigų steigėjai, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba, Valstybinė ir teritorinės ligonių kasos.
Mokamos paslaugos, suteiktos nesilaikant šioje Tvarkoje nustatytų reikalavimų, yra laikomos neteisėtai apmokėtomis, todėl už jas gautos lėšos privalo būti grąžinamos jas sumokėjusiam asmeniui“, – pranešime spaudai cituojama ministre.

Neleis gydymo įstaigoms elgtis nesąžiningai

Atnaujintas mokamų paslaugų sąrašas įsigalios tuomet, kai bus patvirtintas parengtas Sveikatos sistemos įstatymo pakeitimo projektas. Šis projektas, keisiantis mokamų paslaugų įkainių nustatymo tvarką, sudarys sąlygas konkuruoti gydymo įstaigoms pacientų naudai.
Įstatymo pakeitimo projektas nustatys ir mokamų paslaugų įkainių sudarymo principus bei saugiklius, neleisiančius gydymo įstaigoms elgtis nesąžiningai.
Atnaujintas Mokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir apmokėjimo tvarkos aprašas reglamentuoja, kokios paslaugos gali būti mokamos pacientams, o už kokias negali būti imama jokių papildomų mokėjimų.
Jame numatyta, kad Lietuvos nacionalinei sveikatos sistemai (LNSS) priklausančiose pirminėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose prie jų prisirašiusiems gyventojams paslaugos teikiamos nemokamai, už juos iš pacientų negali būti reikalaujama jokių papildomų mokėjimų.

Privalės turėti paslaugų teikimo grafiką

Neapdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu LNSS įstaigose suteiktos paslaugos, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, yra mokamos.
Mokamas paslaugas, tyrimus ir procedūras LNSS įstaigos gali teikti tik užtikrinusios, kad šias paslaugas, apmokamas iš PSDF biudžeto lėšų, nustatytą dieną gautų visi jų laukimo eilėje užregistruoti pacientai.
Įsakyme numatyta, kad gydymo įstaiga turi turėti iš PSDF biudžeto lėšų apmokamų paslaugų kiekvienos darbo dienos teikimo planą-grafiką.
Mokamos paslaugos gali būti teikiamos tik priėmus pacientus pagal šį grafiką arba neatvykus grafike įrašytiems pacientams.

One Reply to “Mokamas paslaugas galės siūlyti tik su gydančio gydytojo leidimu”

  1. na parašė:

    Butu idomu isgirsti veliau apie gydytoju sazine?! Atsidaro nauja , “aukso gysla” kai kam,kuri ir taip jau funkcionavo.Kas juos sukontroliuos? Nejuokinkit!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*