Parlamentaras siūlo nedarbo išmokas keisti didesnėmis pensijomis

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai svarstyti galimybę padidinti senatvės pensiją tiems, kas iš valstybės neprašo nedarbo išmokų.

„Vokietijoje galioja tokia sistema, kad kuo darbuotojas iš valstybės prašo mažiau nedarbo išmokų ar kitų socialinių pašalpų, tuo jis vėliau gauna didesnę senatvės pensiją. Darbuotojai taip yra motyvuojami nesikreipti į valstybę paramos, jeigu nėra tikro poreikio. Lietuvos bankas iš esmės tai siūlė – įvesti el. sąskaitų sistemą. Bet net ir dabartinėje sistemoje galima būtų pridėti papildomų „taškų“, jei žmogus per kažkurį laiką nesikreipia paramos iš valstybės“, – sako parlamentaras.
Šiuo metu gyventojui užsiregistravus Užimtumo tarnyboje ir pateikus prašymą, nedarbo išmoka yra apskaičiuojama ir skiriama per 10 darbo dienų.
„Darbuotojui netekus darbo, valstybė iškart pradeda mokėti nedarbo draudimo išmoką, o gal žmogus turi santaupų ir jam nelabai reikia išmokų, bet jis niekaip nėra motyvuotas jų neimti. Jeigu būtų motyvavimas, kad neimant nedarbo pašalpos dabar, ateityje, sulaukus senatvės, bus apskaičiuojama didesnė pensija, tai valstybė geriau paskirstytų finansinius srautus, o ir žmonės galėtų geriau valdyti savo finansus“, – kalbėjo K. Masiulis.
2018 m. labai išaugo nedarbo išmokoms skirta suma. Per 8 mėnesius apskaičiuota beveik 108 mln. eurų nedarbo išmokų – 15,5 proc. daugiau nei planuota arba net 13,6 proc. daugiau nei pernai buvo skirta per visus metus.

2 Atsakymai į “Parlamentaras siūlo nedarbo išmokas keisti didesnėmis pensijomis”

  1. Jei parašė:

    Masiuliui už nieką mokamos milžiniškos sumos, tai nereiškia, kad darbo netekę žmonės pinigų prikaupę pilnas kojines… Gėda skaityti ir girdėti apie tokias nesąmones – ponai seimūnai, nusileiskite ant žemės ir pažiūrėkite, kaip gyvena Lietuvos žmonės, o ypač bedarbiai – jiems išgyventi reikia DABAR, o ne kažkada, kai turės bųti paskirta pensija…

  2. Tautietis parašė:

    Santaupu turi tik konservatoriai sedintis seime populistines partijos populisto paistailai.

    Viespatie Dieve saugok lietuva tevyne nuo karo maro bado ir konservatoriu valdymo !!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*