- Mažeikiai, naujienos, žinios – Santarvės laikraštis, santarve.lt - http://www.santarve.lt -

Sodų 7-asis: būti ar nebūti?

Mažeikiškiai stebisi, kodėl šiuo metu planuojama tvarkyti ne visą, o tik dalį pastato, ypač kai viršutiniai aukštai yra apleisti, negyvenami, kambariuose nėra nei durų, nei langų.  Vaivos SOVAITĖS nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybė informavo gyventojus apie ketinimą remontuoti Nakvynės namus, kurie yra įsikūrę dėl nuolat kylančių gaisrų ir benamių savivaliavimo liūdnai pagarsėjusiame daugiabučiame name adresu Sodų g. 7.
Viešoje erdvėje sklandė kalbos, kad šį pastatą pigiau nugriauti nei jį renovuoti. Tačiau dabar Savivaldybė ėmėsi žingsnių – bus atnaujinamos Nakvynės namų patalpos pirmame ir trečiame šio pastato aukšte, apeinant patalpas antrajame aukšte.
Mažeikiškiai stebisi, kodėl pastatas tvarkomas ne visas, ypač kai viršutiniai aukštai yra apleisti, negyvenami, kambariuose nėra nei durų, nei langų.

Savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame sakoma, kad ji ir viešoji įstaiga Centrinė projektų valdymo agentūra liepos mėnesio pradžioje pasirašė sutartį dėl iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamam projektui, pagal kurį Mažeikių rajono nakvynės namų pirmame ir trečiame aukštuose numatoma atnaujinti 17 gyvenamųjų patalpų, koridorius, virtuvės bei personalo patalpas, įrengti skalbyklą ir asmenų priėmimo patalpas, neįgaliesiems pritaikytus WC. Pagal projektą, kambarius planuojama aprūpinti naujais baldais, įsigyti naują skalbimo, džiovinimo įrangą, lentynas skalbiniams, šaldytuvą. Judėti skirtos zonos bus pritaikytos asmenims, judantiems su techninės pagalbos priemonėmis.
Iš pastato išorės planuojama įrengti liftą žmonėms su negalia. Projekto vertė – per 300 tūkst. eurų. Darbus planuojama atlikti per dvejus metus.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Vaivos SOVAITĖS nuotr.