Šokių mokyklos vadovei apsispręsti padėjo politikų tyla

Choreografė Rima Mačiukienė atsisveikino su Mažeikiais. Pirmosios mieste privačios šokių mokyklos įkūrėja ir vadovė mano, kad galutinai apsispręsti padėjo politikai, į prašymą atsakę tyla. „Nebylių kalbos nemoku“, – sakė 20 metų patirtį turinti choreografė.
ATSAKYMO NESULAUKĖ
Privačios šokių mokyklos „Tigrima“ vadovė paminėjo keletą priežasčių, kodėl nusprendė išvykti. Viena iš jų – pasikeitusi kultūros situacija Mažeikiuose.
Anot R. Mačiukienės, ankstesnė kultūros rūmų savininkė AB „Mažeikių nafta“ už patalpų nuomą imdavo brangiai.
Pastatą perėmus Savivaldybei, privačios šokių mokyklos vadovė tikėjosi, kad nuomos kainos bus sumažintos. Savivaldybės tarybai ji nusiuntė prašymą peržiūrėti nuomos sąlygas. Atsakymo taip ir nesulaukė.
„Nebylių kalbos nemoku. Niekada neprašiau kieno nors pagalbos. Jei pastebėjote, mūsų renginiuose niekada nebuvo minimi rėmėjai“, – sakė R. Mačiukienė.
Choreografė juokavo, kad prašymo pabaigoje prirašė kelis sakinius: jei sąlygos nebus palengvintos, Mažeikiuose gali nebelikti kelių žinomų kolektyvų. „Gal kas būtent šito ir norėjo?“ – juokais spėjo ji.
Ir anksčiau negailėjusi kritikos apmirusiam miesto kultūros gyvenimui, choreografė lieka ištikima savo požiūriui: Mažeikių kultūros skyriui reikia naujo vėjo. Jei nori kelti kultūros lygį, būtina saugoti savo kolektyvus, nes atvažiavusieji nepadarys to, ką padaro vietiniai.
Trejus metus R. Mačiukienė dirbo ir Mažeikiuose, ir Klaipėdoje, kur turėjo šokių mokyklos filialą. Dar žiemą su savo kolektyvu „Tango“ choreografė kūrė ateities planus būsimam rudens sezonui Mažeikiuose. Anot R. Mačiukienės, galutinai apsispręsti padėjo politikų tyla. Ji nusprendė nebesiblaškyti tarp dviejų miestų.

„SPINDULYS“ LIEKA
Šokių mokyklai „Tigrima“ priklausė trys kolektyvai: „Spragtukas“, „Spindulys“ ir „Tango“, garsinę mūsų miestą Lietuvoje ir svečiose šalyse.
Šią žiemą 15 metų jubiliejų atšventęs „Spragtukas“ išsiskirstė. Kolektyvo „Tango“ šokėjos išsikraustė kartu su vadove į Klaipėdą, nes baigusios vidurinę mokyklą daugelis merginų pasirinko studijuoti choreografiją.
Pasak R. Mačiukienės, Mažeikiuose turėtų likti vienintelis sportinių šokių kolektyvas „Spindulys“, kurį prieš pusantrų metų treniruoti perėmė Mindaugas Banys. Tiesa, ant savo pečių jis turėjo perimti ir organizacinius rūpesčius, įkurdamas viešąją įstaigą.
Choreografė jam paliko kolektyvo pavadinimą, motyvuodama, kad „Spindulyje“ šoka perspektyvių porų, jau dabar skinančių laurus.
„Stipresnio sportinių šokių trenerio Mažeikiuose dabar nėra“, – apie kolegą atsiliepė R. Mačiukienė.

MISIJA BAIGTA
Pastaruoju metu choreografė sakė pastebėjusi vaikų ir tėvų apatiją: niekas nieko nebenorėjo. Klaipėdoje ji tikino sulaukusi didesnio šokančiųjų entuziazmo, o tai skatina norą kurti. Ten vaikai eina šokti, norėdami kažko pasiekti. Mažeikiuose tėvams daug svarbiau buvo, kad vaikas būtų užsiėmęs.
Keitėsi mokyklą lankančių vaikų skaičius. Anksčiau ateidavo 200–250 šokėjų, pastaraisiais metais jų skaičius sumažėjo iki 70.
Senjorų požiūris į šokius taip pat skiriasi. Anot R. Mačiukienės, Klaipėdoje suaugusieji mielai šoka ir per vasarą. Į šokių pamokas jų susirenka kur kas daugiau. Mažeikiuose tekdavę prašyti žmonių mokytis šokti, o atšilus orams daugelis pamokas iškeisdavo į daržus ir sodus.
Nepaisant tokių skirtumų, R. Mačiukienė su gailesčiu palieka Mažeikius. Būtent į šį miestą prieš 20 metų ji gavo paskyrimą „kelti rajoninį kultūros lygį“.
„Manau, savo misiją atlikau“, – juokavo ji, šiomis dienomis iš kultūros centro išsivežusi paskutinius šokių mokyklos daiktus.
Su šokių mokyklos vaikais ir jų tėveliais vadovė atsisveikino anksčiau. Apgailestavo, kad ne visi susirinko.
R. Mačiukienė prisipažino, kad nors 20 metų dirbo naftininkų mieste, širdyje visąlaik išliko klaipėdiškė. Tad dabar natūraliai grįžta į gimtąjį miestą.
R. Mačiukienė žadėjo atvažiuoti į Mažeikius. Tik jau kaip viešnia – pasirodyti su savo šokių kolektyvu iš Klaipėdos.
Nuotr. iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*