Specialistai teigia: tymų plitimą sustabdyti gali tik skiepai

Mažeikiuose skiepijimosi apimtys didesnės nei šalies vidurkis. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lietuvoje registruojami vis nauji susirgimai tymais. Šiuo metu patvirtinta apie 120 tymų atvejų, iš jų maždaug pusė – Kaune. Mažeikių rajono savivaldybę kol kas ši užkrečiama liga aplenkia.
Specialistų teigimu, vienintelė tymų protrūkio priežastis – nepakankamas skiepijimasis. Pastebima, kad apie trečdalis susirgusiųjų – neskiepyti vaikai.
Mažeikiuose skiepijimosi apimtys didesnės nei šalies vidurkis.

Lietuvoje tymų protrūkis pirmą kartą buvo registruotas praėjusių metų lapkričio–gruodžio mėnesiais Visagine. Šia liga susirgo 22 suaugę asmenys. Spėjama, kad virusas buvo parsivežtas iš Ukrainos. Šioje šalyje praėjusių metų pabaigoje buvo fiksuota daugiau nei 35 tūkst. susirgusių žmonių, užregistruota ir mirties atvejų.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Rima Razguvienė „Santarvę“ informavo, kad, turimais duomenimis, nuo 2007 m. Mažeikių rajone nėra registruotų susirgimų tymais, tokių atvejų neužfiksuota ir kituose Telšių apskrities rajonuose.
Specialistai pastebi: iki šiol Lietuvoje susirgimai tymais buvo labai reti, nes profilaktiškai skiepijama dar vaikystėje. Bet išplitus gandams apie skiepų tariamą nesaugumą, kai kurie tėvai atsisako skiepyti savo vaikus, o vienas tymais sergantis gali užkrėsti net 12–18 asmenų.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

7 Atsakymai į “Specialistai teigia: tymų plitimą sustabdyti gali tik skiepai”

 1. to Apie tymus Kaune parašė:

  Tai jei imunitetas nesusiformuoja ir UAB “ULAC” nefinansuotų tokių straipsnių – kodėl reikia skiepytis? Iš baimės? Atsiprašau, vaikai, bet jei jus veikia mediciniai bauginimai, kur praktiškai visa vaistų reklama baugina simptomais, todėl kad tai reklama, todėl kad tai veikia hipochondrikus (nieko asmeniško, tai tik simptomatika)

 2. Apie tymus Kaune parašė:

  Straipsnis apie tymų plitimą Kaune, rasite atsakymus visi čia klausianteiji ir ieškantys ligikos:

  https://www.lrytas.lt/sveikata/ligos-ir-gydymas/2019/03/15/news/ispedama-kitus-kauniete-atvirai-papasakojo-ka-teko-isgyventi-susirgusi-tymais-9593739/

 3. To klausimui parašė:

  Kame logika? Jei tave skiepijo – tai NĖRA pagrindo nerimauti, kad apsikrėsi tymais. Jei skiepytis nenori – tai ant savo galvos ir pergyventi taip pat nėra pagrindo. Problema kad norima primesti požiūrį prieš žmogaus valią. O gerųjų samariečių už farmacijos pinigus ir taip užtenka. Nebūtų pinigų – nebūtų ir tokios propagandos

 4. To klausimui parašė:

  Įdomu, iš kur tamsta žinote, kas rašo komentarus- vyras ar moteris? Jeigu to aiškiai nepasisako? O jei grįžtant prie temos, tai apie paskiepytus žmones nei staipsnyje, nei komentaruose ir nekalbama, užsikrečia tik neskiepyti ir nesirgę tymais žmonės (persirgę tymais imunitetą irgi įgyja).

 5. Klausimas šviesuolei praplautom smegenim parašė:

  Kada VISI skiepyti, kaip išviso tas virusas gali plisti ir apkrėtinėti skiepytus žmones? Primenu, kad skiepytieji būgtai turi imunitetą…

 6. Atsakymas tam tamsiam žmogeliui Timotei parašė:

  Užkrečiama labai paprastai, tymai tai liga plintanti oro – lašeliniu keliu, kaip ir gripas. Tymų infekcijos šaltinis – sergantis žmogus. Iš infekuoto asmens tymų virusas išsiskiria per kvėpavimo takus, pradedant pirmomis ligos dienomis, iš viso 4-7 dienas. Liga prasideda karščiavimu, kosuliu, sloga, akių junginių uždegimu. Po 1–2 dienų nuo ligos pradžios išberia, taigi tik tada diagnozuojama, kad tai tymai. O iki tol sergantis žmogus gali manyti, kad paprasčiausiai peršalo, ar tai koks nors kitas virusas ir taip užkrečia aplinkinius, juk tikrai daug žmonių sirguliuodami eina į darbą, mokyklas, parduotuves, ir į polikliniką.
  Taigi čia jokios reklamos nėra, kuo daugiau žmonės apie ligą žinos ir nevengs skiepytis patys ir skiepyti savo vaikų, liga nebeplis ir tuo visiems bus tik geriau.

 7. Timotei parašė:

  Kokiu būdu vienas neskiepytas gali apkrėsti 12-18 skiepytų asmenų??? Šitą reklamą Santarvė galėtų apmokestinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*