„Naftkarto“ komanda pasidžiaugė laimėjimais

Pramogų centre „Boulingo takas“ buvo surengtas dukart šalies autokroso komandinių pirmenybių laimėtojų „Naftkarto“ sportininkų ir jų rėmėjų pagerbimo vakaras. ČEMPIONAI APLEIDŽIA KOMANDĄ
Pernai Lietuvos automobilių kroso čempionate dalyvavo penkiolika ekipų, asmeninėje įskaitoje penkiuose divizionuose dėl trofėjų varžėsi daugiau kaip devyniasdešimt sportininkų.
Mažeikiškių laimėjimai įspūdingi: du vairuotojai tapo čempionais, vienas pasidabino bronzos medaliu, o jaunimo grupėje, kuri į bendrą pirmenybių įskaitą nebuvo įtraukta, jaunasis Tadas Malinauskas tapo nugalėtoju.
Džipų klasėje Darius Martinkus trečius metus iš eilės niekam neužleido pirmosios vietos: mažeikiškis laimėjo šešis etapus iš aštuonių ir net 19 taškų skirtumu aplenkė antroje vietoje likusį plungiškį Petrą Domarką. Už šį laimėjimą mažeikiškiui buvo suteiktas šalies sporto meistro vardas.
Tačiau per šių metų sezoną „Naftkartui“ teks verstis be Dariaus: „Trejus metus laimėjęs šias pirmenybes, nutariau laikinai pasitraukti iš jų, juk viską, ką galiu, jau įrodžiau. Tegul varžovai mane pasiveja meistriškumu, tada gal ir grįšiu. O jeigu rimtai, tai šiemet tik man apsivertus ant stogo (tai nutiko per pirmąjį etapą Kalvarijoje) jie galėjo kiek rimčiau kovoti dėl nugalėtojų vardo, bet ir vėl nepavyko“.
Artėjantis sezonas mažeikiškiams prasidės ir be pernykščio Diviziono 2A laimėtojo Aido Vengrio, kuris išvyko į Angliją. Pernai Aidas, etapuose iškovojęs tris pirmąsias vietas, keturiais taškais aplenkė Vytautą Baranauską iš ASK „Samsono motorai“.

GALIMYBES PARODYS PIRMIEJI STARTAI
Abu nedalyvaujančius vaikinus bus kuo pakeisti. Jaunimo grupėje Tadas Malinauskas, penkiuose etapuose buvęs pirmas ir tapęs čempionu, šiemet varžysis Aido klasėje, o Darių pakeis komandos naujokas Alvydas Kimtys.
Kitose klasėse varžysis senbuviai: Romas Knita (užėmęs trečiąją vietą) ir Arvydas Galinis (Divizione1 likęs devintas). Jaunimas irgi teikia vilčių: Julius Bučys pernai liko trečias, šiemet, stojęs į čempiono vietą, sieks aukštų rezultatų.
Pasak „Naftkarto“ klubo vadovo Vytauto Knitos, artėjančių pirmenybių rezultatus prognozuoti sunku, tačiau dvejus metus iš eilės laimėti čempionų titulai įpareigoja kovoti tik dėl aukščiausiųjų apdovanojimų.
„Viską parodys pirmieji etapai: matysime, kaip seksis Tadui, kaip atrodys mūsų pagrindiniai varžovai ASK „Vilkyčių“ autokroso meistrai, kurie pernai nuo mūsų atsiliko 59 taškais. Tačiau aš tikiu, kad mes nebūsime silpnesni negu pernai.
Gaila, tačiau mažeikiškiai mūsų kovas galės stebėti tik Plungės trasoje: tai artimiausia mums šalies čempionatų trasa. Apie savo trasos įrengimą galime tik svajoti“, – “Santarvei“ sakė V. Knita.

PERGALES LEMIA GERA VADYBA
Per čempionų pagerbimo ceremoniją pagrindinės komandos rėmėjos AB „Mažeikių nafta“ generalinis direktorius P. Nelsonas Inglišas pažymėjo, kad 2003 metus gamykla baigė pelningai, ir „Naftkartas“ tapo čempionu. Pernai vėl buvo pasiektas rekordinis pelnas, o ši ekipa vėl tapo nugalėtoja. „Todėl tikimės, kad ši gera bendradarbiavimo tradicija tęsis ir toliau“, – sakė jis.
Pasak Lietuvos automobilių sporto federacijos autokroso komiteto pirmininko Dainiaus Padgurskio, mažeikiškių laimėjimus lemia tai, kad viskas pas juos sustyguota – nuo garažo iki finišo.
„Kiekvienas šios ekipos dalyvis žino savo vietą ir pareigas, jie neskaičiuoja valandų, taisydami gedimus, ko galėčiau palinkėti savo ekipos nariams“. (D. Padgurskis yra ASK „Ketorė tekėne“ ekipos vadovas, – V. S.)
Šių metų pirmenybės prasidės balandžio 23 dieną, viskas vyks senąja tvarka (aštuoni etapai), tik vietoj automobilių, kurių variklių tūris 1,4 cm3, vyks varžybos 1,6 cm3 variklio tūrio automobiliais. Tuo Lietuva susilygins su kitais Europos šalių čempionatais.
„Taškų skaičiavimo sistema nesikeis ir nesklandumų, kurių buvo pernykštėse pirmenybėse, manau, nebebus“, – tikisi federacijos atstovas.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video