„Romar“ jubiliejus švęstas… Klaipėdoje

Prieš dešimt metų Mažeikių „Romar“ komanda tapo šalies futbolo čempione. Ta proga Klaipėdoje, „Neptūno“ sporto salėje vyko futbolo rungtynės tarp čempionės „Romar“ komandos ir šių metų bronzos medalių laimėtojos, vietos „Atlanto“ ekipos. PERGALĘ ATMIEŠĖ KARTĖLIS
Praeityje garsus verslininkas Romas Marcinkevičius futbolo komandą subūrė 1992 metais. Pirmąjį sezoną „Romar“ Lietuvoje iškovojo šeštąją vietą, o jau kitais metais tapo šalies čempione. Po „auksinio“ sezono kitąmet buvo iškovoti bronzos medaliai ir, pagrindiniam rėmėjui R. Marcinkevičiui išvykus gyventi į JAV, ekipos nebeliko.
1994 metais mažeikiškiai dėl pirmosios vietos ypač atkakliai kovojo su legendiniu Vilniaus „Žalgiriu-EBSW“: šias galingas komandas vieną nuo kitos skyrė tik taškas, aukso medalių likimas buvo sprendžiamas mažeikiškių rungtynėse Klaipėdoje su „Sirijaus“ ekipa.
Įspūdis iš šių rungtynių mažeikiškiams sirgaliams liko dvejopas. Uostamiesčio stadione buvo sukurta tokia atmosfera, jog atrodė, kad mažeikiškiai žaidžia namuose: virš aikštės skraidė lėktuvas su užrašu „Romar“, iššokę parašiutininkai leidosi ant žemės su klubo vėliava, iš Mažeikių sirgalius į Klaipėdą vežė daug autobusų. Sirgalių palaikymas lėmė gražią „Romar“ futbolininkų pergalę: antrajame kėlinyje pergalingą įvartį pelnė Vidas Dančenka.
Tačiau šis mažeikiškių triumfas nepatiko uostamiesčio teisėsaugos pareigūnams: kaukėti „Aro“ vyrai besidžiaugiančius pergale mūsų miesto sirgalius ėmė talžyti guminėmis lazdomis. Kaip prisimena ekipos kapitonas Nerijus Gudaitis, tokio smurto jam iki tol nebuvo tekę patirti: „Susispietėme į būrį ir tik stengėmės apsisaugoti, kad ir mums nekliūtų nuo įsisiautėjusių pareigūnų. Galvoje kirbėjo tik viena mintis, kad nebūtų sužeista atvykusi stebėti rungtynių ir už mus sirgti žmona. Laimei, nė vieno futbolininko „antroji pusė“ per šį, kitaip nepavadinčiau, teroro aktą, nenukentėjo“.
Pasak jo, pasidžiaugti su sirgaliais iškovotu auksu gimtajame mieste taip pat nepavyko: komanda iš Klaipėdos buvo nuvežta ir „uždaryta į karantiną“ Plinkšių profilaktoriume. „Tik vienas V. Dančenka sugebėjo iš jo pasprukti ir atšventė su sirgaliais tuometiniame „Putino“ restorane“, – pasakojo Nerijus.
„Karantinas“ nepadėjo mažeikiškiams iškovoti šalies taurės: kovoje dėl kelialapio į finalą po kelių dienų „Romar“ po baudinių serijos nusileido „Žalgiriui-EBSW“.
Pirmosiose rungtynėse Mažeikiuose mūsų ekipa 1:0 įveikė vilniečius (įvartį pelnė Rolandas Vaineikis), o atsakomosiose tokiu pat rezultatu pralaimėjo.
Vienuolikos metrų baudinius sėkmingai mušė Nerijus Gudaitis, Rolandas Vaineikis ir Saulius Vilčiauskas, nepavyko Remigijui Pociui ir Egidijui Žukauskui. „Romar“ nusileido rezultatu 3:4.

GALVOJO TIK APIE ŽAIDIMĄ
Pasak N. Gudaičio, verslininkas komandai buvo sudaręs tokias sąlygas, kuriomis gyvena didelė dalis Europos klubų. Komanda pusryčius ir pietus valgė kavinėje „Geltona valtis“, atlyginimai buvo mokami laiku, futbolininkai visą laiką turėjo švarią aprangą, o apie transportą net kalbėti neverta.
„Įžymusis „Romar“ autobusas buvo įsigytas sezono viduryje ir R. Marcinkevičius pirmąją išvyką su juo surengė į rungtynes su „Žalgiriu“ Vilniuje. Sostinės futbolo mėgėjų veidai ištįso iš nuostabos, pamačius atvykusią Mažeikių ekipą“, – prisiminė kapitonas.
Didelis dėmesys buvo skiriamas stadiono būklei: jį prižiūrėjo vienintelis žmogus, tačiau beveik kasdien jis buvo voluojamas, laistyti jo vyko gaisrininkai. Į rungtynes, kurios buvo tikras šou, plūdo minios žmonių. „Visi šie komponentai, be to, ir tai, kad žaidėjai buvo labai draugiški, bendravo ne tik aikštėje, bet ir šeimomis, lėmė tokius gerus rezultatus“, – sakė N. Gudaitis.

ROMARIEČIAI RUNGTYNIAUJA TOLIAU
„Daugelis dar ir dabar kalba, kad buvo supirkti pajėgiausi šalies žaidėjai, tačiau tai netiesa. Keletas žaidėjų buvo „ragavę“ aukšto lygio futbolo kituose klubuose, tačiau kiti atėjo iš provincijos ekipų ir „Romar“ jiems tapo tramplinu į sportines aukštumas“, – sakė N. Gudaitis.
Pasak „Romar“ kapitono, šiuo metu yra lengviau išvardinti tuos čempionus, kurie nebežaidžia futbolo. A. Šuika dirba futbolo treneriu Klaipėdoje, jis pats – treneriu Mažeikiuose, vartininkas D. Dilda darbuojasi vienoje bendrovėje Šiauliuose, o S. Vilčiauskas – policijos pareigūnas uostamiestyje.
Kiti dar nepakabino sportinių batelių ant vinies: E. Žukauskas žaidžia ne tik „Atlanto“ vienuolikėje, bet kartu su V. Verteliu atstovauja „Naftos“ salės futbolo komandai, R. Pocius, V.Daniličevas ir vartininkas V. Žutautas rungtyniauja Šiaulių „Sakale“, G. Kontautas ir R. Vaineikis – Vilniaus „Vėtroje“, V. Dančenka – Plungės „Babrunge“, T. Kančelskis – Kauno „Kaune“, S. Mikalajūnas – Klaipėdos „Rodovito“ žaidžiantysis treneris, Atėnų „Panathinaikos“ klube žaidžia R. Žutautas.
Ekipos treneris Fiodoras Finkelis treniruoja jaunuosius futbolininkus Klaipėdoje, antrasis treneris Saulius Vertelis treniravo „Mažeikių“ ekipą, o komandos gydytojas Edvardas Liutkus tokias pat pareigas eina Alytaus „Alitos“ krepšinio komandoje.

ČEMPIONAI ŠVENTĖ PERGALĘ
„Romar“ ekipa ir jubiliejinėse rungtynėse sugebėjo įveikti Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkus: nors pirmąjį kėlinį jie pralaimėjo 3:5, tačiau rungtynėse šventė pergalę rezultatu 9:7. Po rungtynių futbolininkai kartu su žmonomis nuvyko į netoli uostamiesčio esančią Šaulio sodybą, kur dalijosi prisiminimais.
Pasak N. Gudaičio, planuojama, kad kitąmet „Romar“ surengs šventę ir mažeikiškiams futbolo gerbėjams.
2005 metais sukaks dešimtmetis, kai buvo iškovoti paskutiniai šalies bronzos medaliai, todėl planuojamos šios ekipos rungtynės su dabartine miesto futbolo komanda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video