„Svajonių komandos“ krepšininkai įveikė vietos rinktinę

Antrąją Kalėdų dieną „Ventos“ vidurinės mokyklos sporto salės, kur vyko krepšinio Žvaigždžių diena, tribūnos buvo pilnutėlės. Pasak vieno iš šio renginio organizatorių, VšĮ „Mažeikių naftos“ sporto klubo vadovo Petro Zakalskio, tai įrodymas, kad Mažeikiai pasiilgę gero krepšinio. LAIMĖTI PAVYKO IŠ ANTRO KARTO
Į „Santarvės“ laikraščio taikliosios rankos turnyrą (buvo metama nuo penkių stovų prie tritaškio linijos po penkis kamuolius) užsiregistravo aštuoni „Santarvės“ krepšinio čempionato žaidėjai ir keturi buvę mažeikiškiai, dabar žaidžiantys už įvairius klubus. Jau po pirmojo rato paaiškėjo, kad vis dėlto šiame turnyre geriausiai jaučiasi ne patys tituluočiausi krepšininkai: nei Simas Gumuliauskas (Oklahomos universitetas), nei Mantas Simonavičius (Anykščių „Puntukas-Jarimpeksas“), nei Darius Pakamanis (Šiaulių „Šiauliai“) į pusfinalį nepateko. Žvaigždžių garbę apgynė tik Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas Rolandas Jarutis, patekęs tarp keturių geriausiųjų.
Be jo, į pusfinalį iškopė „Gaisrinės“ atstovas Saulius Kvietkauskas (pernai buvęs tarp stipriausiųjų ketvertuko), šešiolikmetis „Rekolo“ žaidėjas Simonas Petkevičius ir „Lukoil“ atstovas Aivaras Jokubaitis.
Jau antroje serijoje visus nokautavo ugniagesys S. Kvietkauskas, surinkęs 24 taškus. Be šio krepšininko, antrus metus iš eilės į taikliosios rankos turnyro finalą pateko 18 taškų surinkęs Aivaras Jokubaitis. Pernai šis puolėjas finale nusileido Andriui Žymantui, o šiemet tapo nugalėtoju: surinkęs 22 taškus, septyniais jis aplenkė antroje vietoje likusį S. Kvietkauską. Pastarasis po konkurso sakė, kad „koją“ finale jam pakišo nuovargis ir įtampa.
„Santarvės“ laikraščio metinę prenumeratą bei gražuolę taurę laimėjęs Aivaras teigė, kad kiekvienas krepšininkas siekia pergalės. Šįkart jis irgi kovojo dėl pirmos vietos, ir tai jam pavyko.

VIETINIAI „PARODĖ NAGUČIUS“
Prieš vietos krepšinio rinktinę išsirikiavo ekipa, kurią galima pavadinti Mažeikių „svajonių komanda“. Tai du centrai: 215 cm ūgio Darius Šilinskis (Kėdainių „Nevėžis“) bei 210 cm ūgio Alvydas Tenys (Limasolio „Appolon“), įžaidėjai Rolandas Jarutis bei Andrius Mažutis (Baku „Gala“), puolėjai iš Šiaulių ekipos Darius Pakamanis, Artūras Jomantas bei Šarūnas Vėlius ir kiti.
Per pirmąjį kėlinuką, kaip ir per visas rungtynes, krepšininkai rodė žiūrovams viską, kuo gražus krepšinis: taiklūs tolimi metimai, efektingi dėjimai iš viršaus, greitos atakos. Jį rezultatu 38:31 laimėjo „Žvaigždės“. Pastaroji ekipa, kurią treniravo Aloyzas Rudys ir Vidmantas Bertys, laimėjo ir antrąjį (65:56) bei trečiąjį (88:81) kėlinukus. Tačiau paskutinę dešimtminutę vietos čempionate žaidžiantys krepšininkai „parodė nagučius“: jie ne tik persvėrė rezultatą, bet ir išsiveržė į priekį 103:101.
Tačiau pergale jiems džiaugtis neteko: du taiklūs tolimi D. Pakamanio šūviai įtvirtino svečių pranašumą 119:108.
Naudingiausių žaidėjų prizais UAB „Grūstė“ generalinis direktorius Alfredas Vyniautas apdovanojo Rolandą Jarutį (pelniusį savo ekipai 18 taškų) bei Aivarą Jokubaitį, kurio sąskaitoje net 36 taškai. „Žvaigždžių“ ekipai 21 tašką įmetė Šarūnas Vėlius, 18 – Darius Pakamanis, pralaimėjusiesiems 33 taškus pelnė „Grūstės“ ekipos puolėjas Marijus Norkus.

RENGINYS – TRADICINIS
Didelio žiūrovų susidomėjimo sulaukė ir dėjimo į krepšį iš viršaus turnyras, kuriame varžėsi aštuoni žaidėjai. Pirmą kartą vykusiame konkurse visus varžovus aplenkė Kėdainių „Nevėžyje“ žaidžiantis Mindaugas Statkus, kuris buvo apdovanotas muzikos centru. Antras liko „Kvistijos“ ekipos atstovas Nerijus Diskontas, kuriam A. Vyniautas įteikė DVD grotuvą.
Pasak Mažeikių krepšinio federacijos prezidento ir vieno iš organizatorių Vlado Šulco, didžiulis mažeikiškių susidomėjimas antrą kartą vykusiu renginiu rodo, kad tokios pramogos reikalingos, todėl tikėtina, jog krepšinio Žvaigždžių diena mūsų miesto gyventojus džiugins ne kartą. Juolab kad krepšininkai, kurie atstovauja įvairiems klubams, sutiko į jį atvykti, o bendrovės, į kurias buvo kreiptasi, neatsisakė steigti prizų. Tikimasi, kad šis bendradarbiavimas tęsis.
Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Sponsored Video