Apdovanojimus išsidalijo rankų lenkikai

Brolių Egidijaus (dešinėje) ir Arnoldo Milių dvikovoje stipresnis buvo pastarasis atletas. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rajono rankų lenkimo čempionatas išlieka viena populiariausių sporto rungčių – jau penkioliktą kartą surengtame turnyre varžėsi beveik septyniasdešimt sportininkų.

Buvo netikėtumų

Moterų pirmenybių dviejose svorio kategorijose šiemet rungtyniavo septynios dalyvės. Svorio kategorijoje iki šešiasdešimties kilogramų lenkiant tiek kaire, tiek dešine ranka triumfavo jau ir šalies pirmenybėse dalyvavusi Roberta Raudytė.
Sunkesnėje kategorijoje, kurioje varžėsi dvi dalyvės, lenkiant kaire ranka stipresnė buvo Vilija Šorytė, o dešine – Rima Martinkutė.
Vyrų dvikovose buvo ir tokių, kur stipriausieji triumfavo ne pirmą kartą, tačiau netrūko ir netikėtų rezultatų.
Savo svorio kategorijose jau ne pirmą kartą rajono čempionais abiejose rungtyse tapo Ovidijus Barakauskas, Mindaugas Tarasaitis (penktą vietą Europos jaunimo pirmenybėse užėmęs sportininkas abiejuose finaluose įveikė savo brolį Karolį, abi trečiąsias vietas užėmė garsių stipruolių Lalų jaunesnysis brolis Mantas), Vitalijus Limontas bei aštuntą kartą triumfavęs iš Airijos specialiai į pirmenybes atvykęs Arnoldas Milis.
Lenkiant dešine ranka savo svorio kategorijoje šis stipruolis finale nugalėjo brolį Egidijų. Trečias brolis Paulius pirmą kartą tapo rajono čempionu svorio kategorijoje iki 80 kg lenkiant dešine ranka, lenkiant kaire ranka triumfavo Nerijus Stancevičius.
Didžiausias būrys – net keturiolika sportininkų varžėsi svorio kategorijoje iki 65 kg.
Lenkiant kaire ranka jau kelinti metai nenugalimas yra Gintaras Leliunga, o lenkiant dešine ranka daug kam netikėtai pirmą kartą rajono čempionu tapo jaunasis Karolis Mužas.
Sunkiausios svorio kategorijos finalinėse dvikovose seni varžovai Mantas Andrulis ir Rolandas Juozaitis pasidalijo aukščiausiomis prizinėmis vietomis – Mantas stipresnis buvo lenkdamas kaire ranka, Rolandas – dešine.

Laukia jaunimo pirmenybės

Absoliučioje kategorijoje niekas neprilygo Arnoldui Miliui, kuris finale įveikė Mindaugą Tarasaitį, trečioje vietoje liko Vitalijus Limontas.
„Džiugu, kad ši neolimpinė sporto šaka turi tiek gerbėjų. Ir ne tik mieste – čempionate dalyvavo Židikų, Šerkšnėnų, Žemalės, Viekšnių ir Tirkšlių atstovai.
Stebėdami naujus veidus, galime pasidžiaugti perspektyviais jaunais sportininkais: K. Mužu, M. Lalu bei tirkšliškiu Mindaugu Zubavičiumi, kuris užėmė antrąją vietą svorio kategorijoje iki 90 kg lenkiant dešine ranka.
Dabar tik nuo pačių sportininkų ir jų darbo priklausys, ar ateityje jie mes iššūkį ne vieną titulą jau iškovojusiems žinomiems rankų lenkikams,“ – sakė varžybų teisėjas, jėgos klubo „Mažeikių švyturys“ treneris Benas Milis.
Po dviejų savaičių mažojoje Kultūros centro salėje mažeikiškiai vėl galės stebėti rankų lenkikų varžybas: čia vyks Lietuvos jaunimo (iki 18 metų) rankų lenkimo čempionatas.
Pasak B. Milio, jau dabar šioms pirmenybėms įtemptai ruošiasi dvidešimt penki mūsų rajono atletai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*