Baidarių sezonas prasidėjo: baidarininkai naudojasi gerais orais

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Plaukimas baidarėmis Lietuvoje yra palyginti neseniai išpopuliarėjusi pramoga, kuria mėgautis gali įvairaus amžiaus žmonės.
Baidarių nuomotojai, rengiantys žygius po Mažeikių rajono upes, sako, kad šiųmetis baidarininkų sezonas prasidėjo prieš porą savaičių. Jo pradžiai daugiau įtakos turėjo ne pasibaigęs karantinas, o birželio orai.

Plaukimas baidarėmis yra pramoga, kurią patirti gali ir ramaus, ir aktyvaus poilsio norinčios šeimos, draugų kompanijos, įmonių, organizacijų kolektyvų, įvairių bendruomenių nariai. Ši pramoga kaskart gali būti vis kitokia. Tai priklauso nuo to, kokius vandens telkinius ir kokius maršrutus keliautojai pasirenka įveikti. Vienaip būna, kai plaukiama ežerais ar didesnėmis upėmis, kitaip – siauromis, bet vingiuotomis ir srauniomis upelėmis.
Venta, Virvytė, Varduva, Vadakstis – tai mūsų rajone plaukiančios upės, kurias, daugiau ar mažiau, yra pamėgę plaukimo baidarėmis entuziastai.
Mažeikių turistų klubo narys Antanas Meškys yra aktyvus plaukikas baidarėmis. Be to, jis šia pramoga yra sudominęs ne vieną mūsų rajono gyventoją.
„Dažniausias žmonių, besiruošiančių pirmą kartą plaukti baidarėmis, klausimas yra: ar beplaukdamas neapsiversiu, ar neteks išsimaudyti. O atsakymas toks, kad Lietuvoje vasaromis upės nėra tokios sraunios, kad apverstų baidares“, – kalbėjo „Santarvės“ pašnekovas.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*