Futbolo ateitis lieka su klaustuku

Baigėsi Lietuvos pirmos lygos futbolo čempionatas, kuriame Mažeikių „Mažeikių“ futbolininkai užėmė garbingą šeštąją vietą. Tačiau komandos treneris Saulius Vertelis neatmeta, kad kitąmet futbolininkus gali ištikti „Naftos“ krepšininkų likimas, ir Mažeikių vėl neliks šalies futbolo žemėlapyje. UŽIMTA ŠEŠTOJI VIETA
Čempionato finišas mažeikiškiams susiklostė ypač prastai: pralaimėtos ketverios paskutinės rungtynės. Išvykoje 2:4 nusileista Utenos „ Uteniui“ (įvarčiai Edvino Blažio ir Antano Tautvydo sąskaitose), namuose 1:3 pralaimėta „Kauno jėgerių“ komandai (87 minutę įvartį pelnė Antanas Bulošas) bei 2:3 nusileista Klaipėdos „Rodovitui“ (po įvartį pelnė Gintas Podelis ir Antanas Tautvydas).
Paskutines pirmenybių rungtynes mažeikiškiai turėjo žaisti Vilniuje su „Vėtros-2“ komanda, tačiau čempionato rengėjus pasiekė oficialus raštas, kuriuo pranešama, kad „sugedo autobusas ir jokių techninių galimybių atvykti į rungtynes laiku nėra“.
Lietuvos futbolo federacijos Drausmės komiteto sprendimu mažeikiškiams įskaitytas pralaimėjimas rezultatu 0:3.
Pirmenybėms pasibaigus paaiškėjo, kad „Mažeikių“ ekipa, surinkusi 49 taškus, užėmė šeštąją vietą. Į priekį mažeikiškiai praleido tik čempionais tapusius „Šiaulių“ futbolininkus (71 taškas), šalies čempiono FBK „Kaunas“ dukterinę ekipą „Kauno jėgerius“ (70 taškų), gerus rėmėjus turinčius Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkus (64 taškai) bei dvi Vilniaus komandas – „Geležinį vilką“ (58 taškai) ir „Poloniją“ (54 taškai).
Rezultatyviausių žaidėjų sąraše mažeikiškis Antanas Tautvydas pasidalijo ketvirta–penkta vietomis su šiauliečiu Remigijumi Pociumi (abu pelnė po 18 įvarčių).

SEZONO PABAIGOJE PASIREIŠKĖ NUOVARGIS
„Jei būtų sėkmingai susiklostę keletas rungtynių, galėjome kovoti dėl prizinės vietos. Tačiau paskutinėms rungtynėms vargais negalais surinkome vienuolika žaidėjų. Prasidėjo salės futbolo pirmenybės, ir žaidėjai nebeturėjo jėgų gerai žaisti dviem frontais“, – sakė S.Vertelis, pasigedęs nors mažiausio valdžios dėmesio futbolininkams. Paskatinti sportininkų nebuvo iš ko: paskutinėse išvykose patys net mineralinį vandenį pirko. Skolingi futbolininkai liko ir už transportą.
„Reikia tik padėkoti vyrams, kad baigė šį čempionatą. Kitąmet komandą tikriausiai ištiks krepšininkų likimas: nors ir iškovojome garbingą vietą, tačiau sportininkai, jei ir toliau bus toks „rūpestis“ futbolu, išvažinės kas kur. Jeigu neatsiras žmogaus, kuris rimtai užsiims komanda, futbolo Mažeikiuose nebeliks“, – prognozavo S. Vertelis.
Anot jo, didėjantys reikalavimai stadiono parengimui rungtynėms reikalauja investicijų. Bent jau minimalią sumą reikia rasti, kad žaidėjams būtų galima išmokėti dienpinigius už varžybas – vien entuziazmu jie gyvi nebus.

LĖŠAS RIBOJA GALIMYBĖS
Pasak rajono sporto specialisto Petro Norvilo, futbolininkams buvo skirta 8,8 tūkst. litų, kurie panaudoti varžybų startiniam mokesčiui bei draudimui sumokėti. „Esant skurdžiam rajono sporto biudžetui, daugiau lėšų skirti futbolui nebuvo galimybių. Galėjome padėti tik transportu bei nemokamai leisti klubui naudotis stadionu“, – sakė P. Norvilas.
Jo nuomone, komandą reikia išsaugoti, kad ji žaistų bent jau antroje lygoje. Joje galėtų rungtyniauti jaunieji Sporto mokyklos futbolininkai, prisidėtų ir veteranai. Apie tai jau kalbėta su Mažeikių futbolo federacijos prezidentu Aleksandru Butkumi.
„Jei bus padidintas rajono sporto biudžetas, tada bus galima skirti daugiau pinigų ir futbolo ekipai. Jos reikalingumu neabejoja niekas“, – patikino sporto specialistas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*